هنرمند نقاش مشهدی گفت: اجرای زنده نقاشی در حرم مطهر رضوی بسیار ارزنده است

 هنرمند نقاش مشهدی گفت: اجرای زنده نقاشی در حرم مطهر رضوی بسیار ارزنده است

هنرمند نقاش مشهدی عنوان کرد : اقدام موسسه افرینشهای هنری آستان قدس رضوی که در اجرای زنده نقاشی در حرم مطهر رضوی و پیش چشم زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) قرار می گیرد، بسیار ارزنده است.

احمد منصوب هنرمند نقاش مشهدی ، در حاشیه برنامه اجرای زنده نگاری، نقاشی و نقاشیخط « نقش ارادت» که به همت موسسه افرینشهای هنری آستان قدس رضوی در حرم مطهر برگزار شده است گفت: توفیق بزرگی نصیب بنده کمترین شده، که در این مکان مقدس و جایگاه ملکوتی علی ابن موسی الرضا(ع) در محضر ایشان انجام وظیفه کنم و قلم بزنم.

وی خاطرنشان کرد: سالهای زیادی است که آرزوی چنین اتفاقی را داشتم و اکنون توفیق بزرگی نصیب من شد که در چند قدمی مضجع شریف و نورانی حضرت رضا(ع) قلم بزنم.

وی با بیان اینکه همت مؤسسه افرینشهای هنری استان قدس رضوی را واقعا قدر می دانیم و به آنها تبریک می گوییم که به این دیدگاه رسیدند که علاوه بر هنرهای شنیداری با هنرهای تجسمی هم می شود حال و هوای خوبی را به محافل مذهبی که در حرم مطهر برگزار می شود داد اظهارداشت: وجود مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) پشتوانه محکمی برای ماست تا با عشق و علاقه خود این اثار را به انجام برسانیم.

احمد منصوب هنرمند مشهدی که تا به حال بیش از 1000 چهره شهید را نقاشی کرده است گفت: شهدای عزیزی هستند به عنوان مدافع حرم که کیلومترها دورتر از مرزهای ایران در غربت در راه دفاع از اهل بیت(ع) و حرم حضرت زینب(س) به شهادت رسیدند و من معتقدم اذن جهاد و شهادتشان را از آقا و مولایمان حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام گرفتند.

وی با اشاره به اینکه در اولین اثر خود در برنامه « نقش ارادت » تصویر شهید توسلی که به ابوحامد معروف است را اجرا می کنم، گفت: اجرای این نقاشی درحضور زائرین امام رضا(ع) انجام می شود و با آن به شهدای مدافع حرم ادای دین میکنم.

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۱۲