در برنامه اجرای زنده نگاری، نقاشی و نقاشی خط « نقش ارادت» عنوان شد: امیدوارم اثر نگارگری «حدیث سلسله الذهب» مورد توجه، لطف و عطوفت همیشگی امام رضا(ع) قرار گیرد

 در برنامه اجرای زنده نگاری، نقاشی و نقاشی خط « نقش ارادت» عنوان شد: امیدوارم اثر نگارگری «حدیث سلسله الذهب» مورد توجه، لطف و عطوفت همیشگی امام رضا(ع) قرار گیرد

هنرمند نگارگر مشهدی اظهار کرد: ایام فرخنده دهه مبارک کرامت و میلاد حضرت رضا(ع) مناسبت خوبی بود که روی تصویرسازی «حدیث سلسله الذهب» کار کنیم و امیدوارم این اثر هنری مورد توجه، لطف و عطوفت همیشگی امام رضا (ع) قرار گیرد.

رضا مهدوی هنرمند نگارگر مشهدی در حاشیه برنامه اجرای زنده نگاری، نقاشی و نقاشیخط « نقش ارادت» که به همت موسسه افرینشهای هنری آستان قدس رضوی در حرم مطهر برگزار شده است در رابطه با این اثر گفت: این طرح مربوط می شود به زمانی که حضرت رضا(ع) در حال عبور از شهر نیشابور هستند و نیشابوری ها وقتی متوجه ورود ایشان می شوند به دنبالشان می روند. تعداد زیادی کاتب حضورپیدا می کنند تا حدیثی را از حضرت(ع) بصورت مستقیم بشنوند و کتابت کنند که تعداد آنها را چندین هزارنفر نقل کرده اند.

مهدوی خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) در میانه راه می ایستند و سرشان را از کجاوه بیرون می آورند و حدیث معروف سلسله الذهب را ایراد می کنند و همه این حدیث گهربار را کتابت می کنند.

مهدوی اظهارداشت: این اتفاق مبارک جز به کرامت حضرت رضا (ع) ممکن نبود. آن زمان که من و همکارانم قلم به دست گرفتیم و کار را آغاز کردیم، دست دیگری نیز درحال یاری رساندن به ما بود.
وی ادامه داد: البته قبل از این کار، باز هم افتخار داشتم که در جوار حضرت (ع) و در ایام ولادت ایشان روی طراحی سنتی در یکی از ایوان های حرم مطهر رضوی کار کردم. اما اثری به شیوه نگارگری و با پرسوناژهای متعدد، کار نشده بود.

مهدوی در پایان اضافه کرد: زائران و مجاوران با کنجکاوی و سوالهای متعدد این کار را دنبال می کنند و من فکر می کنم تا روز آخر مخاطبین دائمی در بین مردم پیدا کنیم که کار را تا لحظه آخر دنبال کنند.

گفتنی است ویژه برنامه« نقش ارادت » با اجرای زنده نگارگری، نقاشی و نقاشیخط و حضور هنرمندانی چون احمد منصوب، رضا مهدوی، عطاالله شاکری، محمدرضا میری، روح الله ابوالفضلی و استاد مسعود نجابتی از روزدوشنبه 9 مردادماه تا پنجشنبه 12 مردادماه از ساعت 18 تا 24 در حرم مطهر صحن جامع رضوی باب الهادی و ابتدای بست شیخ بهایی ادامه دارد.

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۱۱