مجموعه پویانمایی «لالایی های رضوی» ،« شهر هزار کبوتر» و «رنگین کمان» در موسسه فرهنگی قدس اکران شد

 مجموعه پویانمایی «لالایی های رضوی» ،« شهر هزار کبوتر» و «رنگین کمان» در موسسه فرهنگی قدس اکران شد

با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به آثار هنری مجموعه پویانمایی «لالایی های رضوی»، « شهر هزار کبوتر» و «رنگین کمان» با مضمون پرداختن به سیره و فرهنگ رضوی در حوزه کودک و نوجوان اکران شد.

این برنامه همزمان با سومین روز دهه مبارک کرامت در عصر پنجشنبه 5 مرداد و با اجرای مجری توانمند و محبوب کودک و نوجوان الهه رضایی در محل سالن آمفی تئاتر موسسه فرهنگی قدس آستان قدس رضوی برگزار شد.

در این برنامه الهه رضایی ضمن تبریک ایام دهه کرامت و میلاد حضرت رضا(ع) به میهمانان و هنرمندان حاضر گفت: موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی چهار سال است که وارد حوزه پویانمایی شده و در این مدت گام های موثری برداشته است که می توان به موفقیت پویانمایی « در مسیر باران» در سی و چهارمین جشنواره فجر و همچنین راهیابی شش اثر تولید شده به دهمین دوسالانه بین المللی پویانمایی کشور اشاره کرد.

جواد آرین منش رئیس هیئت مدیره موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی در ادامه برنامه با اشاره به سخن گرانقدر امام رضا(ع) «رَحِمَ اللّهُ عَبْدا اَحْیا أمْرَنا " رحمت خدا بر بنده اى را كه امر ما را زنده كند. دانش هاى ما را فرا گيرد و به مردم بياموزد. اگر مردم زيبايى هاى سخنان ما را مى دانستند، از ما پيروى مى كردند.» گفت : یکی از مصادیق بارز نشر پیام ائمه معصومین(ع) بدون تردید هنرمندان متعهد هستند. که با بیان، قلم و آثار هنری خود معارف الهی و رضوی را در جامعه انتشار می دهند.

چهره شاخص فرهنگی استان خراسان گفت: موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی از سال 1369 با هدف نشر و ترویج هنر اسلامی و معارف رضوی برای حفظ میراث فرهنگی، نشر آثار هنری و نفایس گرانسنگی که در موزه آستان قدس رضوی وجود دارد تاسیس شده و گام های بلندی را در این زمینه برداشته است. موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری درجهت نشر هنر تلاش کرده و منشاء خدمات شایسته ای در کشور بوده است.
آرین منش سپس به بیان جملاتی از رهبر معظم انقلاب درباره ضرورت توسعه و توجه به هنر پرداخت و گفت:« من بارها گفته ام که به هنرباید اهمیت داد و بایستی آن را اعتلا بخشید. باید شکل فاخر هنر را انتخاب کرد. از هنر نباید غفلت کرد. باید از مقوله های هنری مثل عکس، فیلم،نویسندگی، سینما،هنرهای نمایشی و... استفاده کرد. این هنرها امروز در دنیا تعیین کننده اند. هنر را مغتنم بشماریم تا بتوانیم مفاهیم و ارزش های الهی و اسلامی را از این طریق به مردم نشان بدهیم. خاصیت هنراین است که بدون اینکه خود گوینده و هنرمند توجه داشته باشد اثر بر مخاطب می گذارد.»
در ادامه این برنامه آثار پویانمایی لالایی های رضوی «پابوس» ، « باغ سلطون» ،« قفل طلا» ،« فانوس لالایی»،« چراغ گنبد»،« پنجره فولاد» و« غریبه» همچنین دو اثر ،« شهر هزار کبوتر» و «رنگین کمان» به نمایش درآمد که با استقبال و تشویق حاضرین مواجه شد.

در پایان این مراسم از هنرمندان خالق این آثار با حضور رئیس هیئت مدیره، نایب رئیس و مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی آقایان جواد آرین منش، سید محمد صادق مرکبی، علی ثابت نیا، مدیر عامل انتشارات به نشر مهندس حسین سعیدی، ایمان شمسایی سرپرست موسسه فرهنگی قدس، سید علیرضا گلپایگانی کارگردان و تهیه کننده پویانمایی و عضو هئیت علمی گروه کارشناسی ارشد پویانمایی دانشگاه هنر تهران، محمدرضا کریمی‌صارمی مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کاظم طلایی هنرمند پیشکسوت عرصه کودک و نوجوان و محمدامین همدانی کارگردان انیمیشن سینمایی « بازگشت» تجلیل به عمل آمد و هدایایی به آنها اهدا شد.

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۷