کارگردان انیمیشن مشهدی عنوان کرد: کارکردن در مورد حضرت رضا(ع) حس خوبی برای من دارد

 کارگردان انیمیشن مشهدی عنوان کرد: کارکردن در مورد حضرت رضا(ع) حس خوبی برای من دارد

کارگردان و انیماتور مشهدی در حاشیه معرفی و اکران پویا نمایی های موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی مشهدی بودن خود را از نقاط قوت آثارش دانست و اظهار داشت : امام رضا جزئی از زندگی ماست و کارهایی که در ارتباط با ایشان است جدا از مسئله تکنیک و اجرا برای من حس بسیار خوبی دارند.

عباس عباسی وزین کارگردان و انیماتور مشهدی که سه اثر او در مراسم معرفی و اکران پویانمایی های موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی به نمایش درآمد؛ در حاشیه این برنامه در مورد کلیت موضوع این سه انیمیشن « سلام»، « درخت بادام» و « رنگین کمان» با اشاره به اینکه این آثار همگی داستانهایی درباره حضرت رضا(ع) است ابراز کرد: در اثر « سلام» با موضوع فرهنگ سلام دادن به امام رضا(ع) روبرو هستیم. سنتی که از دیرباز از بزرگترها به کوچترها منتقل شده است و مخصوصا در فرهنگ مردم مشهد جایگاه خاصی دارد.

عباس عباسی وزین ادامه داد: در انیمیشن« درخت بادام» داستان معروفی از حضرت رضا(ع) نقل می شود که وقتی ایشان به نیشابور سفر می کنند و مهمان خانه ای می شوند به خاطر محبت و مهربانی صاحبخانه امام(ع) دانه ای بادام در حیاط خانه او می کارند و بعد این دانه به درخت بادامی تبدیل شده و موجب خیر و شفا برای مردم آن منطقه می شود.

وی با بیان اینکه انیمیشن « رنگین کمان» اثر دیگر من است که امروز برای اولین بار رونمایی می شود موضوع این انیمیشن را باران و خشکسالی عنوان کرد و گفت: در این قصه پرنده ای است که به همراه جوجه هایش در خشکسالی گرفتار شده و یکی از جوجه ها را از دست می دهد. پرنده پرواز کرده تا به جایی می رسد که امام رضا(ع) و یارانشان در حال خواندن نماز برای نزول باران هستند. نماز و دعای حضرت(ع) اجابت شده و باران می بارد و برای مردم و موجودات زنده آن منطقه موجب رحمت می شود.

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۷