دختران مناطق کم برخوردار مشهد به زیارت حضرت معصومه(س) می روند

 دختران مناطق کم برخوردار مشهد به زیارت حضرت معصومه(س) می روند

به مناسبت دهه کرامت( ولادت حضرت معصومه(س) تا ولادت با سعادت حضرت رضا(ع) ) اردوی زیارتی مرقد مطهر حضرت معصومه(س) ویژه دختران زیارت اولی مناطق کم برخوردار مشهد مقدس، توسط مجتمع امام خمینی(ره) آستان قدس رضوی انجام می گیرد.

مسئول مجتمع امام خمینی(ره) با بیان این مطلب گفت: اولین اردوی زیارتی با هدف دختران زیارت اولی گروه سنی 12 تا 18 سال از بارگاه حضرت معصومه (س) در دهه کرامت انجام می شود.
مرتضی عطاریان خاطرنشان کرد: در این طرح تعداد70 نفر متقاضی این برنامه بودند که از مجموع آن تعداد40 نفر با رضایت والدین خود ثبت نام شده و در قالب گروه زیارت اولی ها به زیارت بارگاه حضرت معصومه(س) مشرف می شوند.

وی با بیان اینکه این گروه ضمن زیارت مرقد مطهر حضرت معصومه(س) از اماکن مذهبی چون مسجد مقدس جمکران نیز در طول مسیر بهره مند می شوند اظهار داشت: در این سفر علاوه بر مسئولان مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) یک روحانی نیز کاروان دختران زیارت اولی ها را همراهی می کند.

عطاریان افزود: اردوی دختران زیارت اولی مناطق کم برخوردار مشهد مقدس از امروز 31 تیرماه عازم شهر مقدس قم شده و تا 3 مرداد ماه روز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) در جوارحرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) حضور خواهند داشت و از برنامه های فرهنگی، مذهبی این آستان مقدس بهره مند خواهند شد.

گفتنی است مجتمع امام خميني (ره) با فعالیت های فرهنگی و هنری و برگزاری کلاسهایی چون خوشنويسي،‌ نقاشي ، نگارگري ،‌ معرق ، نويسندگي، ‌تئاتر ،‌عروسك سازي ،‌كامپيوتر و... و برپایی همایش، کارگاه و نشست های مذهبی، ادبی و هنری با حضور اساتيد برجسته فعالیت می کند.

تاريخ: ۱۳۹۶/۵/۱