جلسه شعر رضوي (18 بهمن 95)

 جلسه شعر رضوي (18 بهمن 95)
جلسه این هفته شعر انجمن ادبی رضوي همزمان با دهه اول فاطمیه راس ساعت 17 با قرائت آیاتی از قرآن کریم در حرم مطهر رضوی- صحن جمهوری اسلامی برگزار شد.  
در این جلسه آقایان:  کارگر، پاداش، حسینی، آقایی، حسن نژاد عارف، قهرمان، تربتی فیض آبادی، موسوی، سیدبر، زنگوئی، لپه ئیان، روشن ضمیر، حمید زاده، فروندی، فضائلی، شکفته، مبارز، دلخوش، عرفانیان، جوینی، مطهری نیا، خاوری، رحیمی، صفری، ناصری گلمکانی، بنی اسدی، اطاعتی، رحیمی عنبران و بحر العلومی شاعرانی بودند که در این جلسه به خوانش سروده هایشان پرداختند.
همچنین جلسه انجمن ادبی رضوی این هفته میزبان شاعرانی از شهرهای اصفهان آقای پیری و یزد آقای بهجت بود و ایشان اشعار خود را با موضوعات انقلاب اسلامی و عرض ارادت به حضرت رضا (ع) قرائت نمودند.
در ادامه جناب آقای رفاهی رئیس محترم حوزه هنری خراسان رضوی که مهمان جلسه این هفته بودند در خصوص اهمیت شعر و جایگاه شعر صحبت فرمودند همچنین در خصوص نقش شاعران آیینی و متعهد به ویژه در دوران انقلاب اسلامی و تاثیر آن بر شعارهای انقلابی به ایراد سخنرانی پرداختند.
در ادامه محمد جواد غفورزاده شفق، محمد علی سالاری ثانی، غلامرضا شکوهی، محمد نیک و محمد رضا سرسالاری اعضای شورای شعر انجمن ادبی رضوی پس از نقد و بررسی اشعار قرائت شده، اثری از غلامرضا شکوهی با عنوان فاطمه (س) را به عنوان شعر برگزیده این هفته معرفی نمودند.
شایان ذکر است در پایان این جلسه کتاب مجموعه شعر "پاداش عشق" از سروده های آقای خلیل احمد پاداش عضو انجمن ادبی رضوی به همراه نشریه حرم با محوریت فعالیت های آستان قدس رضوی به حاضرین اهدا گردید.
فاطمه (س)
توان واژه کجا و مديح گفتن او؟
قلم قناري گنگي است در سرودن او
کشاندنش به صحاري شعر ممکن نيست
کميت معجزه لنگ است پيش توسن او
چه دختري، که پدر پشت بوسه ها مي ديد
کليد گلشن فردوس را به گردن او
چه همسري، که براي علي به حظ حضور
طلوع باور معراج داشت ديدن او
چه مادري، که به تفسير درس عاشورا
حريم مدرسه کربلاست دامن او
بميرم آن همه احساس بي تعلق را
که بار پيرهني را نمي کشد تن او
دمي که فاطمه تسبيح گريه بر دارد
پيام مي چکد از چلچراغ شيون او
از آن ز ديده ما در حجاب خواهد ماند
که چشم را نزند آفتاب مدفن او
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۱/۲۴