برگزاری ویژه برنامه پیروزی انقلاب در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره)

 برگزاری ویژه برنامه پیروزی انقلاب در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره)
در ایام الله دهه فجر ، مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) همه روزه میزبان کودکان و نوجوانان منطقه در ویژه برنامه پیروزی انقلاب بود .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، مرتضی عطاریان مدیر مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) در باره این برنامه گفت : ویژه برنامه پیروزی انقلاب  شامل داستان ،‌نمایش عروسکی ،‌بازی ، مسابقه و اجرای سرودهای انقلابی همه روزه در ایام دهه فجر از ساعت 15 الی 17  برای کودکان ، نوجوانان و والدین همراهشان برگزار شد .
وی  در مورد اهداف برگزاری این برنامه افزود : آشنایی و انتقال مفاهیم بلند انقلاب اسلامی به کودکان و نوجوانان به رهبری حضرت امام خمینی ( ره) و پاسداری از دست آوردهای  انقلاب اسلامی تا ظهور حضرت مهدی (عج) از اهداف برگزاری این برنامه بوده است  که در هر کدام از بخش های متنوع این برنامه به نحوی  به این موضوعات پرداخته شده است .
عطاریان در تشریح آیتم های مختلف این برنامه گفت : به منظور جذب هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان آیتم های متنوعی برای کودکان و نوجوانان سنین مختلف درنظر گرفته شده است ،این بخش ها به گونه ای طراحی شده که کودکان در سنین مختلف بتوانند در آن حضور داشته باشند .
وی افزود : نمایش عروسکی ومسابقه تصویری دو بخش مورد توجه بچه هاست ، مسابقه داستان نویسی نیز بخش دیگری است که مورد استقبال نوجوانان قرار گرفت .

نمایش عروسکی تاثیر گذارترین بخش برنامه است
یکی از آیتم های جذاب و دوست داشتنی برنامه اجرای نمایش عروسکی است ، کیوان و کاوه دو شخصیت عروسکی هستند که به یک سرباز برای پیوستن به انقلاب کمک می کنند .
محبوبه پاداش کارگردان هنری این برنامه می گوید : کودکان با اجرای نمایش‌های عروسکی، بیشتر با شخصیت‌ها انس می‌گیرند و برای آشنایی بیشتر با شخصیت‌های نمایش به جستجو و تحقیق می‌پردازند. به همین دلیل، مسائل تربیتی، اخلاقی، مباحث روز و... اگر در قالب نمایش برای کودکان بیان شود از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار است. چرا که کودکان با شخصیت‌های نمایش همذات‌پنداری می‌کنند و این امر به درک بهتر وقایع توسط آن‌ها کمک خواهد کرد.
وی می افزاید : مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) د رچند سال اخیر به یکی از پایگاه های اصلی تولید نمایش برای کودکان و نوجوانان تبدیل شده است و آثارارائه شده از این مرکز عناوین بسیاری را در جشنواره های تئاتر کسب نموده است .  
این مجتمع به فضای بزرگتری برای برگزاری برنامه ها نیازمند است
جمع کثیری از والدین و فرزندانشان پشت دربهای مجتمع مانده اند ، و از ورود آنها به سالن جلوگیری می شود ، مادری از بین جمعیت اصرار دارد لااقل فرزندش در جشن شرکت داشته باشد ، وی که خود را احمدی معرفی می کند می گوید سالهاست ما در این منطقه زندگی می کنیم ، این مجتمع تنها مرکزی است که با برنامه های خود  علاوه بر پر کردن اوقات فراقت بچه ها برنامه ها ی فرهنگی مناسبتی نیز برای آنها تدارک می بیند اما  این سالن به نسبت تعداد بچه ها بسیار کوچک است ، هر روز تعداد زیادی از بچه ها پشت در می مانند و با گریه اینجا را ترک می کنند ، مسئولین باید به فکر سالن بزرگتری باشند .
سعید رضایی دانش آموز پایه هفتم است ، او نیز که پشت در مانده می گوید ،‌ کاش برنامه های بیشتری برای پسرها تدارک دیده شود من و دوستانم بسیار علاقمند به شرکت در این برنامه ها هستیم اما برنام های این مجتمع اغلب برای سنین پایین تر است و یا برای دخترها  برگزار می شود ، ما هم از بچه های همین منطقه ایم ،‌ لطفا ما را هم ببینید.
شایان ذکر است مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) سال 1379 با عنایت ویژه تولیت فقید آستان قدس رضوی، زنده یاد آیت‌الله واعظ ‌طبسی با هدف خدمت‌رسانی به مناطق محروم،‌ در منطقه خواجه‌ربیع مشهد به بهره‌برداری رسید. فعالیت‌های عمده این مجموعه در حوزه‌های آموزشی و فرهنگی هنری است که در بخش آموزش، این مجتمع با برگزاری بیش از 20 عنوان کلاس در رشته‌های خوشنویسی،‌ نقاشی، نگارگری، ‌معرق، نویسندگی،‌ تئاتر،‌ عروسک‌سازی،‌کامپیوتر و... هر ساله بیش از 2000 هنرجو را پذیرا می‌باشد. در بخش‌های فرهنگی و هنری نیز برنامه‌هایی چون برگزاری همایش‌ها و جلسات هنری، نشست‌های ادبی و شب‌ شعرهای مذهبی،‌ کارگاه‌های هنری و... با حضور اساتید برجسته در این مکان برگزار می‌شود.
دست‌اندرکاران مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره)‌ با 16 سال فعالیت خود در عرصه فرهنگ و هنر توانسته‌اند با برخورداری از جایگاهی مناسب در جامعه فرهنگی و هنری شهر مشهد، زیر سایه توجهات امام هشتم، هنرجویان و هنرمندان متعددی را از منطقه کم‌برخوردار خواجه‌ربیع، پرورش و به جامعه تحویل دهند.‌
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۱/۲۳