ششمین دوره همسفر با پروانه ها در مجتمع امام خمینی (ره) به کار خود خاتمه داد

 ششمین دوره همسفر با پروانه ها در مجتمع امام خمینی (ره) به کار خود خاتمه داد
ششمین دوره همسفر با پروانه ها پس از بازدید نزدیک به  9000 تن از دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره)  به کار خود خاتمه داد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، مرتضی عطاریان مسئول مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) با اعلام این خبر گفت : ششمین دوره همسفر با پروانه ها که با موضوع حجاب و عفاف ویژه دختران نوجوان برنامه ریزی و اجرا گردید پس از دو ماه با استقبال 8778 تن از دانش آموزان دختر مقاطع ابتدایی مشهد و حومه به کار خود پایان داد .
وی افزود : ششمین دوره برنامه همسفر با پروانه ها ، طی دو ماه اجرا ( از روز شنبه 8 آبان  الی پنج شنبه 16 دی ماه )  برای 76 مدرسه دخترانه ،‌ 105 اجرا داشته است .
عطاریان اذعان داشت : به منظور برقراری ارتباط بهتر با مخاطبین  در این دوره از برنامه همسفر با پروانه ها از دکوری چند بعدی استفاده شده بود که در میان برنامه های اینچنینی منحصر به فرد می باشد ،‌ همچنین برای هر بخش متناسب با موضوع ، موسیقی ویژه ای اجرا شده بود .
وی افزود : ششمین دوره همسفر با پروانه ها قصه دخترکی به نام بهار است ، بهار در روز تولدش گوهری گرانبها از بی بی هدیه می گیرد ، هدیه ای که با غفلت بهار به سرقت می رود و این آغاز ماجرایی برای یافتن گوهر گمشده است ماجرایی که ششمین دوره همسفر با پروانه ها را رقم می زند .
عطاریان در ادامه ضمن قدردانی از همکاران خود در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) افزود :اجرای این دوره از برنامه همسفر با پروانه ها را جمعی از هنرمندان تئاتر کودک مشهد از جمله فرشته ابراهیمی ،‌محبوبه پاداش ، مریم نوقابی ،‌فاطمه شیرزاد ، سحر حسن زاده ،‌سحر دستمرد و .... بر عهده داشتند .
وی در خاتمه افزود : به دلیل استقبال شایان توجه مدارس ابتدایی از این برنامه ،‌برآنیم تا این دوره را در اردیبهشت آینده مجددا برگزار نمائیم ضمن اینکه به دلیل طراحی ویژه دکور این برنامه و جذابیت خاص آن برای کودکان ،به منظور بهره وری بیشتر از فضا در سال  آینده برنامه ای برای پسران ابتدایی  برگزار خواهد شد .
شایان ذکر است در بهار سال 1390 برای اولین بار طرح "همسفر با پروانه ها" مشتمل بر چندین بخش نمایشی در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) وابسته به موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی به اجرا درآمد و در زمانی کوتاه توانست به جایگاه مناسبی درمیان کودکان و نوجوانان شهر دست یابد ؛ اکنون مجتمع  فرهنگی هنری امام خمینی (ره) با برگزاری شش دوره از برنامه همسفر با پروانه ها  و برنامه های دیگری همچون فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه جایگاهی خاص در عرصه تئاتر کودک و نوجوان دارد .  
 
 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲