همزمان با ایام سوگواری هفته آخر صفر ؛ هنرمندان مکتب هنر رضوان به اجرای نگارگری با عنوان سوگ نگاره پرداختند

 همزمان با ایام سوگواری هفته آخر صفر ؛ هنرمندان مکتب هنر رضوان به اجرای نگارگری با عنوان سوگ نگاره پرداختند
همزمان با ایام سوگواری هفته آخر صفر ، جمعی از هنرمندان نگارگر مکتب هنر رضوان  به اجرای زنده نگارگری در نگارخانه رضوان با محوریت ایام سوگواری دهه آخر صفر پرداختند .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، در کارگاه نگارگری سوگ نگاره که به همت مکتب هنر رضوان وابسته به موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی طی روزهای 7 و 8 آذر در نگارخانه رضوان برگزار شد ، فریناز فرهنگی پور ، سمانه دوستی نیا ، حمید حسین زاده و عطاء اله شاکری  به سرپرستی رضا مهدوی به اجرای آثاری با موضوعات اربعین  ، رحلت پیامبر اکرم (ص) ، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و  شهادت امام رضا (ع) پرداختند .
رضا مهدوی از هنرمندان مکتب هنر رضوان و دبیر برگزاری این سوگ نگاره در مورد چگونگی اجرای این برنامه گفت : با جمعی از هنرمندان نگارگر مکتب هنر رضوان تصمیم گرفتیم تا از طریق اجرای زنده نگارگری در حضور مخاطبین در ایام سوگواری دهه آخر صفر همراه خیل عزاداران حضرت باشیم .
وی که یکی از هنرمندان مطرح نگارگری در کشور است افزود : سال گذشته برای اولین مرتبه کارگاه سوگ نگاره با حضور چند تن از نگارگران مطرح مشهد برگزار شد که مورد استقبال خوب مخاطبین قرار گرفت و همین امر باعث شد این برنامه امسال نیز تکرار شود .
مکتب هنر رضوان با برگزاری دوره هاو کارگاه های مختلف آموزشی در رشته های نگارگری ،تذهیب و خوشنویسی با حضور هنرمندان برجسته استان و کشور توانسته است گام های موثری در زمینه ارتقا کیفی هنر در مشهد بردارد .  
 
تاريخ: ۱۳۹۵/۹/۱۱