برگزاری کارگاه تخصصی ترکیب بندی در گل و مرغ ایرانی

 برگزاری کارگاه تخصصی ترکیب بندی در گل و مرغ ایرانی
به همت دبیرخانه دوسالانه تذهیب های قرآنی کارگاه تخصصی " ترکیب بندی در گل و مرغ ایرانی " در نگارخانه رضوان برگزارشد .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی عصر روز گذشته و در حضور جمعی از هنرمندان و هنرجویان تذهیب و نگارگری مشهد کارگاه تخصصی ترکیب بندی درگل و مرغ ایرانی با حضور مهرزمان فخار منفرد استاد پیشکسوت گل و مرغ در نگارخانه رضوان برگزار شد .
در ابتدای این کارگاه ماندانا یمینی مسئول دبیرخانه پنجمین دوسالانه تذهیب های قرآنی ضمن ارائه پیشینه ی کارگاه های پنجمین  دو سالانه تذهیب های قرآنی ،‌برگزاری دو کارگاه دیگر تا پایان زمان جشنواره را به هنرجویان نوید داد . وی سپس مهرزمان فخار منفرد را به عنوان یکی از پیشکسوتان صاحب سبک در گل و مرغ ایران و یکی از اعضا هیئت داوران پنجمین دوسالانه تذهیب های قرآنی  معرفی نمود .
مهرزمان فخار منفرد در ابتدا مختصری درباره تاریخچه گل و مرغ د رایران و تفاوت آن با هند ،‌چین و اروپا سخن گفت و سپس  به بررسی نکاتی در مورد تعریف ترکیب بندی ، اصول ،‌انواع و چگونگی آن پرداخت .
بخش دوم کارگاه به پاسخ سوالات شرکت کنندگان اختصاص یافت ، که البته با توجه به حضور هنرمندانی از جمله رضا مهدوی ،علیرضا قزی، عطا شاکری ، طاهر نبی زاده و ... مباحث تخصصی در حوزه گل و مرغ و جایگاه هر کدام از عناصر در آن مطرح شد .
دبیرخانه پنجمین دوسالانه تذهیب های قرآنی در راستای اهداف آموزشی خود تا کنون چهار کارگاه تخصصی دیگر با موضوع تذهیب و نگارگری و با حضور هنرمندانی چون روح الله جهان بین ، محمد مرادی ، رضا مهدوی ، بهمن شریفی و مجید فدائیان  برگزار نموده است .
تاريخ: ۱۳۹۵/۷/۱۵