درخشش دو نمایش مجتمع امام خمینی (ره) در جشنواره تئاتر کودک امام رضا (ع)

 درخشش دو نمایش مجتمع امام خمینی (ره) در جشنواره تئاتر کودک امام رضا (ع)
نمایش های "شمعی در قاب" و "قالیچه نذری" از تولیدات مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) وابسته به موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی حائز چندین مقام در جشنواره تئاتر كودك و نوجوان رضوی در بندر عباس شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، تئاتر "قالیچه نذری" به نویسندگی و کارگردانی مهدی سیم ریز جایزه اول بخش طراحی صحنه را کسب کرد.
تئاتر "شمعی در قاب" بر اساس نمایشنامه حمید قلعه ای و به کارگردانی جواد رحیم زاده  جایزه دوم بهترین کاگردانی را گرفت و همین نمایش نیز مقام اول و دوم بهترین بازیگری را به ترتیب توسط محمد جهان پا و محمد اسلامی کسب کرد.
همچنین به انتخاب هیئتی متشکل از نمایندگان آستان قدس رضوی و هشتمین جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) سه نمایش برتر این جشنواره شامل "شمعی در قاب" ، " قالیچه نذری" و  "فقط کمی با فاصله" به نویسندگی و کارگردانی خانم گلباز و داووود بختیاری کاری از تهران در مشهد به روی صحنه می رود.
نمايش "قاليچه نذري" کاری از مهدي سيم ريز با موضوع سيره رضوي و مهربانی حضرت رضا (ع) ونمايش "شمعي در قاب" به کارگردانی جواد رحيم زاده نمایی از فرهنگ توسل به امامان معصوم (ع) را به نمایش می گذارد.                                                           
یادآور می شود چهارمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی و نمایش های عروسکی (( ضامن آهو))  از 17 تا 21 مهرماه در بندر عباس برگزار شد.

تاريخ: ۱۳۹۰/۵/۸