پس از نشست خبری و با اجرای تئاتر هتل ؛ زنگ چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان " آهوانه " به صدا درآمد

 پس از نشست خبری و با اجرای تئاتر هتل ؛ زنگ چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان " آهوانه " به صدا درآمد
چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه ؛ بیش از 18 هزار کودک و نوجوان را به مهمانی فراخواند .
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، امروز و لحظاتی پس از برگزاری نشست خبری با حضور علی ثابت نیا مدیرعامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، مهدی سیم ریز معاونت هنری ومرتضی عطاریان مدیر مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) و دبیر فستیوال ، چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) آغاز شد .
هتل به نویسندگی و کارگردانی مهدی سیم ریز اولین نمایش چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه است که برای چهار روز پیاپی و هر روز در چهار سئانس به روی صحنه خواهد رفت .
ده نمایش منتخب در فستیوال آهوانه
علی ثابت نیا مدیر عامل موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی ، تاثیر گذاری بر فضای فرهنگی شهر را رسالت مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره) دانست و گفت : در رویکرد جدید مجتمع امام خمینی نگاه ویژه به برنامه های نمایشی و تلفیقی در اولویت است  و در همین راستا چهاردوره است که  فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه به صورت غیر رقابتی برگزار می شود .
وی در مورد نحوه انتخاب آثار گفت : کارشناسان هنری موسسه آفرینشهای هنری و مجتمع امام خمینی (ره) مسابقات و جشنواره های تئاتر کشور را رصد و از بهترین نمایش ها با مضمون دینی و اخلاقی برای اجرا در این فستیوال دعوت می شود .
 ثابت نیا ضمن معرفی ده نمایش این دوره ، اذعان داشت : چهارنمایش" لی لی لی لی حوضک " به کارگردانی "محبوبه  پاداش" ،" روزی که پرویز رفت "به کارگردانی "جواد  رحیم زاده" ، "هتل" به کارگردانی "مهدی سیم ریز" و "بچه تابستان "به کارگردانی "رضا حسینی" نمایش های تولید شده در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی است که در جشنواره رضوی نیز شرکت داده شده اند ، دو نمایش "راه طولانی" و "ابرهای بادکنکی" دو نمایش مشهدی راه یافته به جشنواره بین المللی تئاتر کودک همدان نیزدو اثر دیگر دعوت شده به این فستیوال هستند و نمایش های" روزی روزگاری "به کارگردانی "سمیه گلباز" و "داوود بختیاری" از تهران ، "اتوبوس عمو رحیم" و" گل پری" به کارگردانی " محسن پورقاسمی" از همدان و "تولدت مبارک" به کارگردانی "رضا جوشعار" از بندرعباس نیز چهار نمایش برتر جشنواره تئاتر کودک رضوی ضامن آهو می باشند که برای شرکت در این فستیوال دعوت شده اند .
معاون هنری موسسه آفرینشهای هنری : برای هر نمایش یک اجرا ویژه عموم در نظر گرفته شده است
مهدی سیم ریز ، معاون هنری موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی از رزرو هفتاد درصدی اجراها تا کنون خبر داد و گفت : با همکاری اداره ارشاد مشهد و اداره کل آموزش و پرورش و اطلاع رسانی به مدارس هفتاد درصد ظرفیت اجراها تا کنون رزرو شده است و پیش بینی می شود تعداد تماشاچیان این دوره از مرز 18 هزار نفر بگذرد.
وی همچنین تصریح کرد ، با توجه به اقبال عمومی نمایش ها در دوره های قبل ، در این دوره سئانس های ویژه عموم در نظر گرفته شده و در روزهایی خاص و بهترین زمان ارائه شده است .
دبیر فستیوال تئاتر آهوانه : مرضیه برومند میهمان ویژه فستیوال
مرتضی عطاریان ، دبیر فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه نیز از اجرای مراسم اختتامیه در روز بیستم اسفند خبرداد و گفت : مرضیه برومند ، یکی از هنرمندان ارزشمند  کشور در حوزه کار کودک و نوجوان در  آخرین روز فستیوال  کارگاهی خواهند داشت و پس از آن به عنوان میهمان ویژه در مراسم اختتامیه فستیوال در کنار ما خواهند بود .
مدیر مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی (ره ) اجرای تئاتر های عروسکی ارائه شده در فستیوال را در طی سال آینده نوید داد و گفت : بر آنیم که تئاتر های عروسکی ارائه شده در این فستیوال رابه منظور استفاده هر چه بیشتر بچه ها در طی سال نیز ارائه کنیم .
وی همچنین از برگزاری نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان در ایام برگزاری فستیوال خبر داد و گفت : به منظور استفاده هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان از فضای فرهنگی ایجاد شده ، با هماهنگی انتشارات به نشر نمایشگاهی از کتاب های کودک و نوجوان همزمان با برگزاری فستیوال در مجتمع امام خمینی دایر خواهد بود تا دانش آموزان و خانواده ها علاوه بر تماشای نمایش بتوانند با کتاب هایی در این زمینه نیز آشنا شوند
چهارمین فستیوال تئاتر کودک و نوجوان آهوانه از 12 بهمن آغاز و تا 20 اسفند ادامه خواهد داشت ؛ علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 5- 37416663 تماس حاصل کنند .


تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۱۲