فیلم‌های کوتاه تولیدی کارگاه «کیومرث پوراحمد» در راهند ...

 فیلم‌های کوتاه تولیدی کارگاه «کیومرث پوراحمد» در راهند ...

مهدی سیم‌ریز با اعلام این خبر، روند تولید فیلم سوم را نیز که وارد مرحله فیلمبرداری شده، مثبت ارزیابی کرد.

سیم‌ریز که خود از هنرمندان مشهدی است و نویسندگی یکی از این آثار و کارگردانی آن را به صورت مشترک با داوود رحمانی به عهده دارد، درباره‌ فیلم چمدان توضیح داد: طرح اولیه فیلم بر اساس عکس‌نوشتی از حمیده تشکرگلستانی، رقم خورد و سپس فیلم‌نامه کامل آن را نوشته شد.
سیم‌ریز درباره‌ی موضوع این فیلم گفت: پیرمردی آرزوی زیارت امام رضا(ع) را دارد. ولی به بیماری آلزایمر مبتلا است و خانواده‌اش هربار برای آرام کردن او، از یک چمدان کمک می‌گیرند و...
طبق صحبت‌های این کارگردان، هنرمندانی چون حسین طاهری، روشنک سه‌قلعه و شیده یزدانی، در این فیلم کوتاه به ایفای نقش می‌پردازند.

سیم‌ریز همچنین درباره‌ موضوعات دو فیلم دیگر توضیح داد: چند شاخه گل، فیلمی است که فیلمنامه‌اش به صورت مشترک در روند کارگاه رقم خورد و از حدیث شریفی از امام رضا(ع) می‌گوید که دوستی با مردم، نیمی از خرد است. این فیلم، از تعدادی داستانک‌های کوتاه در کنار هم تشکیل می‌شود. فیلم سوم هم درس بزرگی با خود دارد که نباید درباره‌ی مردم قضاوت نا به جا بکنیم.

معاون هنری موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، زمان این فیلم‌ها را حدود 10 دقیقه اعلام کرد و گفت: در همه‌ مراحل، از ایده‌پردازی تا تولید، استاد پوراحمد، حضوری پررنگ داشتند که این حضور، برای فیلم‌سازان مشهدی، تجربه‌ای ارزشمند است.

گفتنی است؛ کارگاه فیلم کوتاه با مضامین اخلاقی، اجتماعی و دینی که به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی از ابتدای اردیبهشت ماه جاری کار خود را آغاز کرده است، زیر نظر کیومرث پوراحمد در حال برگزاری است و محصول نهایی آن 5 فیلم از کارگردان‌های جوان مشهدی خواهد بود.

تاريخ: ۱۳۹۴/۳/۳