حسین اسرافیلی

 حسین اسرافیلی
نام پدر :  
سال تولد :  
محل تولد :  
ميزان تحصيلات :  معادل دكترا
شماره تماس :  
آدرس :  
آدرس ايميل :  
آدرس وبسايت :  
رشته هنري :  شعر
درجه هنري :  
شغل :  
اساتيد :  
مقام هاي كسب شده در جشنواره ها و مسابقات :
تأليفات :
سوابق اجرايي :  
سابقه همكاري با موسسه :  
مختصري از بيوگرافي هنري :
حسین اسرافیلی متولد سال 1331 در تبریز است.
 وی غیر از سرودن شعر به خطاطی، نقاشی و مجسمه سازی نیز علاقه دارد.
اسرافیلی در طول سالهای 1360 تا 1367 مسوولیت صفحه ادبی مجله پیام انقلاب را به عهده داشت و عضو شورای شعر و موسیقی صدا و سیما و شورای شعر نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس است.
معروفترین مجموعه شعر او "تولد در میدان" است که به عنوان یکی از آثار برتر شعر دفاع مقدس در دهه 60 از سوی بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس برگزیده شد. "آتش در خیمه ها"، "مجموعه شعر عاشورایی"، "عبور از صاعقه"، "گزیده ادبیات معاصر شماره 5"، "مردان آتش نهاد"، "آتش در گلو"، "آیینه های شعله ور" از سروده های اوست.
کتابی دیگر نیز با نام "حیاط خلوت کلمات" از این شاعر می باشد. مقالات ادبی و فرهنگی موجود در کتاب «حیاط خلوت کلمات» در موضوعات شعر و نقد ادبی تاکنون در نشریات مختلف به چاپ رسیده است و نویسنده برای نخستین بار این مقالات را که شامل 25 تا 30 مقاله است در یک مجموعه منسجم گردآوری کرده است.
مجموعه شعر «تشنه در باران زخم» نیزمجموعه اشعار چاپ شده یا چاپ نشده عاشورایی وی در قالبهای نو و کلاسیک با رویکردی نو و نگاه های جدید است که با زبانی نو و ساده مضامین و مفاهیم پایداری و مذهبی را بیان گردیده تا جوانان را مخاطب این آثار قرار دهد. مجموعه اشعار «تشنه در باران زخم» دارای 200 قطعه شعر عاشورایی و آئینی است.
حسین اسرافیلی سابقه همکاری با موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در زمینه حضور در شب های شعر "خورشید ولایت" و"نغمه بهار" را دارد.