پایان چهارمین دوره‌ی برنامه همسفر با پروانه‌ها؛ شاپرک‌ها به مقصد رسیدند

 پایان چهارمین دوره‌ی برنامه همسفر با پروانه‌ها؛ شاپرک‌ها به مقصد رسیدند

برنامه‌ی همسفر با پروانه‌ها، چهارشنبه 23 اردیبهشت در مجتمع امام خمینی(ره) وابسته به موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به چهارمین دوره خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، این برنامه از سال 1391 به صورت رسمی و با همفکری جمعی از هنرمندان خوش‌ذوق، آغاز شد و سه سال متوالی ادامه پیدا کرد. مرحله‌ی اول از دور چهارم این طرح که از آبان ماه تا پایان دی ماه سال 93 به اجرا درآمده بود، با شروع بهمن و به دلیل جشن‌های دهه فجر به اتمام رسید. 22 فروردین فرصت دوباره‌ای شد برای پروانه‌ها تا در دومین مرحله از دوره‌ی چهارم اجرا، بچه‌ها را با خود همسفر کرده و تا 23 اردیبهشت پذیرای 3200 دانش‌آموز در قالب 50 گروه باشند. دانش‌آموزانی که از نواحی مختلف مشهد، با استقبالی گرم، به مجتمع آمدند و شاهد اجرای این طرح بوده‌اند.

بنا به گفته‌ی مسئول روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری، همسفر با پروانه‌های 4 در مرحله‌ی دوم خود، 50 بار در سه نوبت روزانه اجرا شد. با بخش‌هایی که عبارتند از: کارگاه کاردستی، نمایش انیمیشن، پرده‌خوانی که در 8 پرده زندگی امام رضا(ع) را از ولادت تا شهادت نشان می‌داد و بالاخره بخش آخر که شامل یک نمایش عروسکی با موضوع رضوی می‌شد.

گفتنی است، اجرای برنامه‌ی همسفر با پروانه‌ها، در سال جاری باز هم با ایده‌های نو و دعوت از هنرمندان جدید در قالب بخش‌های جذاب و دیدنی، ادامه خواهد داشت.

تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۲۷