در نشست خبری با حضور پوراحمد مطرح شد؛ ساخت فیلمی مشترک با همکاری دو سینماگر و داستان‌نویس کهنه‌کار

 در نشست خبری با حضور پوراحمد مطرح شد؛ ساخت فیلمی مشترک با همکاری دو سینماگر و داستان‌نویس کهنه‌کار

فیلمی مشترک از کیومرث پوراحمد و علی خدایی داستان‌نویس با موضوع امام رضا(ع) و حمایت موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی ساخته خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، کیومرث پوراحمد در نشست خبری که بیستم اردیبهشت ماه در موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، تشکیل شد، با اعلام این خبر گفت: «مدت‌ها بود برای ساختن فیلمی با مضمون امام رضا(ع)، درگیری ذهنی داشتم تا اینکه با علی خدایی دیدار کردم و از ایده‌ی نابی که برای داستان جدیدش با محوریت امام رضا(ع) داشت آنقدر خوشم آمد که ایده‌ی خود را کنار گذاشتم.» پوراحمد صحبت‌‌هایش با نویسنده‌ی کتاب آذر را در مورد قصه‌ی فیلم تازه‌اش مثبت خواند و ابراز امیدواری کرد اگر شرایط فراهم شود، این پروژه سینمایی با همکاری دو هنرمند حوزه‌ی سینما و داستان و حمایت موسسه آفرینش‌های هنری رقم بخورد.

علی ثابت‌نیا مدیر عامل موسسه آفرینش‌های هنری نیز از اجرایی شدن چنین پروژه‌ای ابراز خرسندی کرد. وی در ادامه از آمدن علی خدایی به همراه گروهی دیگر نویسنده در هفته آینده به مشهد خبر داد. طبق اظهارات ثابت‌نیا، این تیم هنرمند که به دعوت موسسه آفرینش‌های هنری میهمان امام رضا(ع) می‌شوند، قرار است از فضای معنوی حرم بهره‌ کامل ببرند و سپس دست به آفرینش ایده‌های ناب خود در قالب داستان، سفرنامه، دلنوشته و... بزنند تا این آثار معنوی توسط موسسه به شکل کتابی مستقل به چاپ برسد.

گفتنی است در راستای اهداف موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی جهت بهره بردن هرچه بیشتر از هنرمندان مطرح کشور، کیومرث پوراحمد از ابتدای اردیبهشت ماه و به منظور آموزش فیلم کوتاه به مشهد آمده است. این نشست خبری نیز، برای تحلیل و تشریح عملکرد کارگاه فیلم‌سازی وی طی سه هفته‌ی اخیر، تشکیل شد.

تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۲۲