ادامه‌ی ورک‌شاپ‌های سینمایی در موسسه‌ی آفرینش‌های هنری؛ این کارگاه، سکانس آخر نیست

 ادامه‌ی ورک‌شاپ‌های سینمایی در موسسه‌ی آفرینش‌های هنری؛ این کارگاه، سکانس آخر نیست

مدیر عامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، در جلسه‌‌ی بررسی عملکرد کارگاه فیلم‌سازی کیومرث پوراحمد طی سه هفته‌ی اخیر، از ادامه‌ی کارگاه‌های آموزشی سینمایی، در این موسسه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، علی ثابت‌نیا این خبر را امروز 20 اردیبهشت در جمع اصحاب رسانه اعلام کرد و توضیح داد: «به دنبال نیاز جامعه‌ی امروز به مسائل اخلاقی، رویکرد موسسه‌ی آفرینش‌های هنری طی یکی دو سال اخیر نسبت به هنر سینما و علی‌الخصوص سینمای اخلاق‌گرا، رویکردی تاثیرگذار و مثبت بوده است.»
ثابت‌نیا کارگاه پوراحمد را مقدمه‌ای برای یک حرکت فرهنگی با حضور اساتید دیگر سینما دانست و اظهار امیدواری کرد برپایی این کارگاه‌ها، نتایج و آثار پر برکتی برای فضای هنری مشهد داشته باشد.

در ادامه‌ی جلسه، مهدی سیم‌ریز سرپرست معاونت هنری موسسه‌ی آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی نیز به نگاه جدی موسسه طی سال‌های اخیر به مقوله‌ی فیلم و انیمیشن اشاره کرد و از پروژه‌های بزرگ در این زمینه خبر داد. وی، نیاز به حضور اساتید مجرب را نیازی اساسی برای هنرمندان جوان این عرصه دانست.
سیم‌ریز درباره‌ی چگونگی ایجاد کارگاه فیلم‌ کوتاه پوراحمد که این روزها در موسسه در حال برگزاری است، گفت: «ابتدا فراخوانی برای این کارگاه اعلام شد و جمعی چهل نفره از فیلم‌سازان باتجربه‌ی مشهدی، رزومه ارسال کردند. در نهایت حضور 15 نفر از آن‌ها در کارگاه قطعی شد. پروژه از ابتدای اردیبهشت کلید خورد و از میان طرح‌ها، به 5 فیلم‌نامه رسیدیم که کار پیش‌تولیدشان در حال انجام است و انشاالله اوایل خرداد شاهد خروجی آن‌ها خواهیم بود.»

طبق صحبت‌های مدیر عامل و سرپرست معاونت هنری موسسه‌ی آفرینش‌های هنری، 5 فیلم تولیدی پیشِ رو، دارای مضامین اجتماعی، اخلاقی و انسانی بوده و یکی دو اثر با نگاهی به این حدیث شریف امام رضا(ع) که می‌فرمایند: «دوستی با مردم نیمی از خرد است.» ساخته خواهد شد. همچنین، در ایده‌پردازی فیلم‌ها بدون اینکه به موضوعاتی چون معجزات و کرامات پرداخته شود، نگاهی جدید و غیرمستقیم به حضور حضرت رضا(ع) و تاثیرات آن بر افراد به کار رفته است.

تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۲۲