با حضور کیومرث پوراحمد؛ کارگاه آموزشی فیلم سازی کوتاه دینی در مشهد در حال برگزاری است

 با حضور کیومرث پوراحمد؛ کارگاه آموزشی فیلم سازی کوتاه دینی در مشهد در حال برگزاری است

به همت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، کارگاه آموزشی فیلم کوتاه دینی با حضور کیومرث پوراحمد، از کارگردانان سینمای ایران در حال برگزاری است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، معاون هنری موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی گفت: این مجموعه حدود 2 سال است که به دلیل تاثیرگذاری و اهمیت حوزه رسانه بر مخاطبان، توجه بیشتر به بخش فیلم و انیمیشن را در دستور کار خود قرار داده و اقدامات در خور توجهی را در این خصوص انجام داده است.
مهدی سیم ریز با بیان اینکه در سال گذشته فعالیت های مختلفی را در زمینه تولید فیلم های کوتاه دینی در موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی انجام داده ایم، افزود: این آثار در جشنواره های مختلف نیز بازخوردهای بسیار خوبی داشته و حائز رتبه های برتر شده است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری کارگاه آموزشی فیلم کوتاه دینی در مشهد تصریح کرد: این کارگاه با هدف ارتباط گیری با بزرگان سینمای ایران و همچنین تربیت شایسته هنرمندان برای تولید آثار دینی و افزایش سطح کیفی محصولات موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، برگزار می شود.
معاون هنری موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی درباره حضور کیومرث پوراحمد در این کارگاه اذعان داشت: در اردیبهشت ماه سال جاری شاهد برگزاری یک دوره بسیار فشرده با حضور کیومرث پوراحمد و 10 فیلمساز برتر در حوزه فیلم کوتاه دینی در مشهد خواهیم بود.

وی با اشاره به فراخوان این کارگاه آموزشی متذکر شد: بعد از ارسال رزومه ها و فعالیت های فیلم سازان علاقه مند به شرکت در این دوره، 10 نفر به این کارگاه راه پیدا خواهند کرد.
سیم ریز افزود: همچنین موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی آماده هر گونه همکاری و در اختیار قرار دادن امکانات لازم برای تولید فیلم کوتاه دینی به فیلمسازان حاضر در این کارگاه خواهد بود.
وی با اشاره به فعالیت های اخیر موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در حوزه ساخت فیلم و انیمیشن خاطرنشان کرد: در همین راستا نزدیک به 15 فیلم با محوریت سیره رضوی و فرهنگ زیارت از سوی این مجموعه تولید شده که حاصل تلاش هنرمندان مومن و متعهد است.

معاون هنری موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی ادامه داد: همچنین یک فیلم انیمیشن 80 دقیقه ای با عنوان «ریان ابن صلت» و یک انیمیشن نیمه بلند با عنوان «پسنده» در خصوص سیره و زندگانی امام رضا(ع) در حال تولید است که به زودی از سوی این موسسه عرضه خواهد شد.

تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۲۱