همایش سیمای حضرت محمد (ص) در هنر ، با مشارکت موسسه آفرینش های هنری برگزار می شود

 همایش سیمای حضرت محمد (ص) در هنر ، با مشارکت موسسه آفرینش های هنری برگزار می شود

همایش بین المللی "سیمای حضرت محمد (ص) در هنر" ، هفته آینده با مشارکت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی برگزار می شود.

این همایش که در روزهای 16 و 17 اردیبهشت ماه جاری در شهر زاهدان به اجرا درمی آید، توسط دانشکده هنر و معماری دانشگاه سیستان و بلوچستان برنامه ریزی شده است و در جریان آن جمعی از پژوهشگران و اساتید رشته‌های هنری، به ارائه مقالات و آثار هنری خواهند پرداخت.

موسسه آفرینش های هنری نیز به عنوان یکی از نهادهای فعال در زمینه هنر اسلامی، در برگزاری این همایش مشارکت دارد. از جمله برنامه های پیش بینی شدة این موسسه برای همایش مذکور، می توان به برگزاری کارگاه‌ها و نمایشگاه های آثار هنری و برگزاری شب شعر با حضور شعرای آئینی کشور اشاره کرد.

حضور جمعی از پژوهشگران برجسته هنرهای اسلامی از کشورهای مختلف جهان از ویژگی های مثبت این همایش است که از جمله می توان به پروفسور شیلا کنبای ( رئیس دپارتمان هنر اسلامی موزه متروپولیتن) ، پروفسور برنارد اوکین (استاد دانشگاه قاهره) و پروفسور ژان کلود اشمیت ( استاد موسسه مطالعات علوم اجتماعی پاریس) اشاره کرد.

همچنین جهت ارتقاء سطح علمی همایش، اساتید برجسته ای از داخل کشور در آن شرکت خواهند داشت که از آن میان می توان از استاد محمود فرشچیان، غلامحسین امیرخانی، دکتر یعقوب آژند و دکتر حسن بلخاری نام برد

تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۶