«آموزش طراحی سنتی» منتشر می شود

 «آموزش طراحی سنتی» منتشر می شود

کتاب «آموزش طراحی سنتی از مقدماتی تا پیشرفته» به همت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی منتشر می شود.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی استاد طاهر نبی‌زاده نویسنده و پژوهشگر این کتاب تصریح کرد: با توجه به افت محسوس آثار هنری ارائه شده در این بخش در حال حاضر، با مشورت و توصیه های استاتید و بزرگان این هنر ایرانی-اسلامی مصمم شدم تا اصول و قواعد صحیح این هنر را بر اساس مکاتب قدیم جهت استفاده علاقه‌مندان گردآوری و تنظیم کنم.
وی با اشاره به اینکه خلاقیت ونوآوری در آثار هنری باید برپایه اصول صحیح باشد افزود: در آثار ارائه شده از هنرجویان و هنرمندان معاصر، عموما با وجود اینکه به جزئیات توجه می شود اما در رعایت اصول اساسی و بنیادی دچار مشکل هستند.
وی اظهار امیدواری کرد این کتاب به عنوان یک منبع آموزشی و کتاب مرجع شناخته شود، تصریح کرد: این کتاب در سه فصل شناخت طراحی سنتی (تذهیب) در کتاب آرایی – شناخت نقوش تزئینی و کاربرد آن در طراحی سنتی و شناخت عناصر تزئینی در گردش‌های خطایی و قرارگیری واگیره ها تهیه و تنظیم خواهد شد.
استاد طاهر نبی زاده افزود: تحقیق و جمع‌آوری منابع کتاب از سال 1373 با استفاده از نظرات و راهنمایی‌های استاد فرشچیان آغاز و کار نگارش متون آموزشی آن از سال گذشته شروع شد.
وی ادامه داد: هرچند با توجه به جمع‌آوری منابع جدید جهت تهیه متن کتاب وقفه‌هایی ایجاد شد اما هم اکنون نگارش دو فصل از این کتاب به اتمام رسیده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد:  کتاب «آموزش طراحی سنتی از مقدماتی تا پیشرفته» در نمایشگاه کتاب سال آینده در اختیار هنرمندان و علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
تاريخ: ۱۳۹۳/۹/۱