رشد كيفي آثار چهارمين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني مشهود است

 رشد كيفي آثار چهارمين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني مشهود است

داور چهارمين دوره دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني گفت: آثار شركت كنندگان در چهارمين دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني از سطح كيفي بالايي برخوردار است و رشد كيفي آن نسبت به دوره‌هاي گذشته مشهود است.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني آستان قدس رضوي، طاهر نبي زاده با بيان اين مطلب افزود: در اين دوره از دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني كه براي چهرمين دوره متوالي از سوي موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي برگزار مي‌شود، آثار به لحاظ كيفي از امتيازات ويژه‌اي برخوردارند.
وي با اشاره به اينكه داوري آثار بر اساس معيارهاي مختلف از جمله قلم‌گيري، رنگ گذاري و ساخت و ساز صورت مي‌گيرد، افزود: در همه بخش‌ها سطح كيفي آثار بالا بود ولي در مثني سازي ظرافت و سختي كار بيشتر بوده و خلق آثار بر مبناي آثار تذهيب موجود در گنجينه و موزه‌ها است.
وي كه تجربه داوري آثار در 4 دوره اين جشنواره را دارد، با اشاره به پيشرفت تذهيب كشور طي سال هاي اخير، عنوان كرد: هدف ما اين است كه جايگاه اصلي هنر پيدا شود و هنرمندان جوان ما با انگيز هو رغيت بيشتر و با خلوص نيت فعاليت كنند.
لازم به ذكر است دوسالانه تذهيب‌هاي قرآني براي چهارمين دوره متوالي از سوي موسسه آفرينش هاي هنري آستان قدس رضوي در حال برگزاري است و 259 هنرمند از سراسر كشور آثار خود را به دبيرخانه اين جشنواره ارسال كرده‌اند.
مراسم اختتاميه اين جشنواره 24 مهرماه در مشهد برگزار مي‌شود و صاحبان آثار برتر معرفي و تقدير خواهند شد.
علاقه مندان مي‌توانند براي بازديد از نمايشگاه آثار اين جشنواره، تا تاريخ 24 مهرماه همه روزه در ساعات 9 تا 12 صبح و 17 تا 20 عصر به نگارخانه‌هاي رضوان و بهار مشهد مراجعه كنند.

تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۲۰