توليدات رضوان تصوير در رسانه‌هاي صوتي و تصويري كشور

 توليدات رضوان تصوير در رسانه‌هاي صوتي و تصويري كشور

مديرعامل موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي گفت: رضوان تصوير آثار متعددي را به مناسبت دهه كرامت رضوي براي پخش در رسانه‌هاي صوتي و تصويري كشور توليد كرده است.
علي ثابت‌نيا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ستاد خبري جشن هاي ميلاد رضوي بيان كرد: اين واحد به عنوان يكي از واحدهاي زير مجموعه موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي، امور مربوط به توليدات سمعي بصري اين موسسه را برعهده دارد و طي سال‌هاي اخير اقدامات متعددي در اين حوزه صورت گرفته كه به درخشش اين موسسه در سطح ملي كمك زيادي مي‌كند.
نواي مناجات استاد كريم خاني و استاد رفعتي در حريم ملكوتي حضرت رضا(ع)
وي افزود: از جمله مهم‌ترين توليدات صوتي اين موسسه، مرتبط با حرم رضوي، به مناسبت دهه كرامت رضوي مي‌توان به مناجات ها اشاره كرد كه براي پخش از ماذنه ‌هاي حرم مطهر رضوي در ايام ميلاد امام رضا(ع) توليد شده است.
ثابت‌نيا با اشاره به اينكه مناجات‌هاي توليد شده توسط اساتيد برجسته كشور از جمله استاد كريم خاني و استاد رفعتي خوانده شده است، گفت: لحن‌ها و دستگاه‌ها به گونه‌اي انتخاب شده كه بيشترين تاثير را بر دل زائران حرم مطهر در فضاي معنوي زيارت داشته باشد.
توليد آلبوم آوایی «شمسه رضوان» با حضور خوانندگان مطرح كشور
وي با بيان اينكه واحد رضوان تصوير موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي يك آلبوم آوایی با عنوان «شمسه رضوان» نيز توليد كرده است، عنوان كرد: 6 اثر از خوانندگان مطرحي هم‌چون افتخاري، اخشابي، مختاباد، اشرف زاده و موذن زاده در اين آلبوم قرار گرفته است.
مديرعامل موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي با اشاره به توليد آثار صوتي ديگري با گويش كردي و استانبولي تركي در اين موسسه، افزود: اين آثار نيز با محوريت زندگي و سيره امام رضا(ع) و با محوريت عرض ارادت زائران به آستان مقدس حضرت رضا(ع) است.
وي ادامه داد: آثار توليد شده در دهه كرامت رضوي و ايام ميلاد حضرت رضا(ع)، به نهادهاي فرهنگي زيرمجموعه آستان قدس و سایر ارگانها براي پخش از رسانه ملي ارائه خواهد شد.
توليد چهار فيلم صدثانيه‌اي، مقدمه‌اي براي حضور در جشنواره بين المللي فيلم صد
ثابت‌نيا با اشاره به توليد آثار ديگري هم‌چون كليپ «پرواز» با صداي مجيد اخشابي و هشت اثر آوایی كودك با موضوعات مختلف، گفت: هم ‌چنين اين موسسه از يك سال پيش توليد فيلم‌هاي سينمايي صد ثانيه‌اي را آغاز كرده است كه «از جنس همسايگي»، «كبوتر»، «فراموشي» و «قاب عكس» از این جمله است.
وي با تاكيد بر اينكه اين فيلم‌ها تمام مشخصه هاي يك فيلم سينمايي را دارند، متذكر شد: فراخوان حضور هنرمندان براي توليد فيلم‌هاي صدثانيه‌اي ديگر با موضوع امام رضا (ع) و محوريت سيره و زندگي حضرت رضا(ع) توسط موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي و حضور در «جشنواره بين المللي فيلم صد» از جمله برنامه‌هاي واحد رضوان تصوير است.
ثابت‌نيا خاطرنشان كرد: امتياز اين فيلم ها در اين است كه يك معنا و محتوا را در كوتاهترين زمان ممكن به بيننده منتقل مي‌كنند.
گرداوري بيش از 300 دقيقه از آواهاي محلي ايران زمين
وي عنوان كرد: تيم مستندساز موسسه آفرينش‌هاي هنري نيز دو مستند به كارگرداني جميل عامل صادقي با هنرمندي اقايان اسحاقي و حبيبي از استان‌هاي مازندران و گيلان توليد كرده است.
وي در اين باره تصريح كرد: اين مستندها شامل بيش از 300 دقيقه از آواهاي محلي ايران زمين با گويش‌هاي مختلف است كه در دهه كرامت امسال رونمايي و براي پخش از رسانه ملي تحويل داده خواهد شد.
تاريخ: ۱۳۹۳/۶/۹