نهمین جشنواره بین المللی فیلم های 100 ثانیه ای برگزیدگان خود را شناخت

 نهمین جشنواره بین المللی فیلم های 100 ثانیه ای برگزیدگان خود را شناخت
اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی فیلم های 100 ثانیه ای با شعار "سینمای اخلاق" طی مراسمی با حضور مسوولان فرهنگی، هیات داوران و جمع گسترده ای از فیلمسازان جمعه شب در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، در این مراسم سیدرضا میرکریمی، هادی مقدم دوست، محمدعلی فارسی و امیرمحمد دهستانی از اعضاء هیات داوران جشنواره، حبیب اسماعیلی، محرم زینال زاده و داریوش اسدی، کریج کومسون (وزیر مختار سفارت تایلند) و هوشمند (وابسته فرهنگی سفارت افغانستان) در کنار دیگر مسئولان و هنرمندان برای اهدای جوایز و تقدیر از فیلمسازان برتر جشنواره روی سن رفتند.
بنا بر این گزارش؛ دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 20 میلیون ریال به اثر "از جنس همسایگی" ساخته جمیل عامل صادقی از استان خراسان رضوی (موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی) به عنوان یکی از سه فیلم برگزیده داستانی تعلق گرفت.
فیلم «از جنس همسایگی» روایت‌گونه‌ای است از زنی که درد دل‌های روزانه‌ خود را با امام رضا(علیه السلام) در میان می‌گذارد.
در این اثر، جمیل عامل صادقی به عنوان نویسنده، کارگردان و تدوین گر، سعید ملتجی: تصویر بردار، سعید ولی زاده: تولید، صدا بردار: علیرضا اکبری و شیده یزدانی: بازیگر حضور داشته اند.
شایان ذکر است جمیل صادقی متولد سال 1362 در مشهد است که کارگردانی فیلم های کوتاه داستانی و مستند از جمله بدون عنوان، چند لحظه سکوت، منم که دیده نیالوده ام به بد دیدن، سروستان، شفق شعر خراسان، حکایت گونه ای که تر شد، این فصل را با من بخوان و نوای عاشقانه در کارنامه هنری وی به چشم می خورد.
تاريخ: ۱۳۹۲/۱۲/۱۰