سه اثر موسسه آفرینش های هنری در نهمین جشنواره بین المللی فیلم 100

 سه اثر موسسه آفرینش های هنری در نهمین جشنواره بین المللی فیلم 100
فیلم های کوتاه "فراموشی" و "از جنس همسایگی" به کارگردانی جمیل عامل صادقی و "حسن دلش می خواهد دوباره عکاسی کند" به کارگردانی سعید ملتجی در نهمین جشنواره بین المللی فیلم 100 پذیرفته شدند.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، مهدی سیم ریز با اعلام این خبرگفت:  "فراموشی"، "از جنس همسایگی"  و "حسن دلش می خواهد دوباره عکاسی کند" عناوین سه فیلم کوتاه 100 ثانیه ای است که در بین 1513 اثر از 40 کشور انتخاب و به ترتیب، دو اثر اول در بخش رقابتی و اثر سوم در بخش مستند نهمین جشنواره بین المللی فیلم های صد ثانیه ای پذیرفته شد.
سرپرست معاونت هنری موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی افزود: آثار مذکور با هدف انتقال مفاهیم دینی به ویژه مضامین رضوی و جلوه های ارتباط قلبی زائرین و مجاورین این آستان با استفاده از ابزارهای به روز هنری در این موسسه تولید شده است.
کارگردان فیلم های کوتاه "فراموشی" و "از جنس همسایگی" نیز گفت: فیلم "فراموشی" قصه مردی است که بر اثر بیماری حافظه خود را از دست داده و دختر کوچکش با بازی همیشگی خود و با نشان دادن عکس های مختلف ازخاطرات ثبت شده ی گوناگون زندگی تلاش بر بازیابی حافظه پدر دارد، تا اینکه...
عامل صادقی همچنین در خصوص فیلم "از جنس همسایگی" بیان کرد: درد دل های روزانه یک زن که دلش از روزمره گی گرفته است و حرف هایی از جنس همسایگی دارد، موضوع این اثر است.
در این آثار، جمیل عامل صادقی به عنوان نویسنده، کارگردان و تدوین گر، سعید ملتجی: تصویر بردار، سعید ولی زاده: تولید، صدا بردار: علیرضا اکبری و شیده یزدانی (فیلم فراموشی) و روشنک سه قلعه گی (فیلم از جنس همسایگی): بازیگر حضور داشته اند.
همچنین سعید ملتجی، کارگردان فیلم کوتاه مستند "حسن دلش می خواهد دوباره عکاسی کند" درباره موضوع این اثر تصریح کرد: حسن عکاسی است که تمام سال های فعالیت هنری اش را به عکاسی از حرم مطهر امام رضا (ع) پرداخته و حال پس از بازنشستگی، بغضی از جنس دلتنگی، گلویش را گرفته و او را در اتاق سبزش با مراد خویش تنها می یابیم و...
شایان ذکر است جمیل صادقی متولد سال 1362 در مشهد است که کارگردانی فیلم های کوتاه داستانی و مستند از جمله بدون عنوان، چند لحظه سکوت، منم که دیده نیالوده ام به بد دیدن، سروستان، شفق شعر خراسان، حکایت گونه ای که تر شد، این فصل را با من بخوان و نوای عاشقانه در کارنامه هنری وی به چشم می خورد.
سعید ملتجی نیز متولد سال 1364 در مشهد و دارای مدرک لیسانس فیلمسازی بوده که نویسندگی و کارگردانی تئاتر و فیلم، تدوین و تصویربرداری فیلمهای بلند، کوتاه، مستند و سریال های مختلفی را در کارنامه هنری خود دارد.
نهمین جشنواره بین المللی فیلم های صد ثانیه ای از هفتم تا نهم اسفند ماه سال جاری در تالار اندیشه تهران برگزار خواهد شد.

تاريخ: ۱۳۹۲/۱۲/۵