از سوي مكتب هنر رضوان صورت گرفت: بازديد جمعي از هنر جويان از موزه ملي ملك تهران

 از سوي مكتب هنر رضوان صورت گرفت: بازديد جمعي از هنر جويان از موزه ملي ملك تهران


سرپست كارگاه مثني سازي تذهيب از بازديد گروهي از هنرجويان مثني سازي مكتب هنر رضوان ازموزه ملي ملك تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومي موسسه آفرينش هاي هنري آستان قدس رضوي فهيمه كاظي يزدي در گفتگو با خبرنگار ما گفت:درسري اول،مثني سازي از روي كتاب و عكس آثار صورت گرفت كه هنرجويان با كاغذ، كهنه كاري و روش قديمي كار كردن وبا كارهاي دوره سلجوقي آشنا شدند و در اين دوره تصميم بر اين شدكه گروه مثني سازي از نزديك با آثار قديمي آشنا شوندو ازآثار تذهيب و گل مرغي كه درموزه و مخزن آستان قدس رضوي و موزه ملك موجود است و امكان نمايش آنها در برون از موزه نيست الگو برداري كنند و آنها را به تصوير بكشند.
كاظمي با اشاره به مفيد بودن اين بازديد براي هنرجويان گفت:بازديد نسخه اصلي آثار از نزديك د رموزه ملك باعث ايجاد رغبت در هنرجويان و علاقه بيشتر آنها به ارائه اثري ماندگار و با كيفيت شد.
وي در ادامه تصريح كرد:هدف از اين بازديد آشنايي هنرجويان با آثار نگار گري و گل و مرغ و تذهيب از نزديك و احيا آثار قديمي بود كه بنا شده است تا پايان سال كاري(اسفند ماه) هنرجويان با ارائه 30 اثر مثني سازي نمايشگاهي برگزار كنند.
شايان ذكر است در اين بازديد آثاري با عنوان هاي «صحيفه سجاديه محمد زمان»، «قرآن غلامعلي اصفهاني»، «خلاصه الافكار ميرزا آقاسي نقاش»، «قرآن اشرف الكتاب»، «جلد قرآن وصال شيرازي»، «سوره يس وصال شيرازي»و«ديوان حافظ ميرزا علي نقي شيرازي»براي مثني سازي انتخاب شدند.

تاريخ: ۱۳۹۰/۵/۲۷