هنرمندان مذهبي به رفع كج فهمي‌هاي ديني كمك مي‌كنند

 هنرمندان مذهبي به رفع كج فهمي‌هاي ديني كمك مي‌كنند


هنرمندان مذهبي به رفع كج فهمي‌هاي ديني كمك مي‌كنند
خوشنويس مطرح استان عنوان كرد: هنرمندان مذهبي مي‌توانند در رفع كج فهمي‌هاي ديني نقش مهمي را ايفا كنند.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوي محسن توسلي گفت: مهم‌ترين موضوع، توجه ويژه مسئولان نهادهاي مربوطه به هنرمندان كشور است تا از بي رغبتي و رخوت هنرمندان پيشگيري شود.
وي كه حدود 30 سال است در زمينه هنر خوشنويسي و نقاشي -خط فعاليت مي‌كند، بيان داشت: آستان قدس رضوي با تاسيس موسسه آفرينش‌هاي هنري حمايت از همه هنرهاي ايراني اسلامي را در دستور كار خود قرار داده است.
توسلي با اشاره به اينكه تاكنون 25 نمايشگاه انفرادي در مشهد داشته و در چندين نمايشگاه گروهي خارج از كشور از جمله تركمنستان، تركيه، بنگلادش ،پاكستان و...شركت كرده است، افزود: برگزاري نمايشگاه‌ها و كارگاه‌هاي هنري مردم را با هنر بيشتر آشنا مي‌كند و به شكوفايي استعداد هنرمندان نسل جوان كمك زيادي مي‌كند.
وي كه در حال حاضر مدرس مكتب هنر رضوان است و به تازگی در نمايشگاهي 40 اثر نقاشي-خط  با موضوع امام رضا(علیه السلام) رابه نمايش گذاشته است، گفت:  هنرمندان مشهدي تحت حمايت معنوی آستان قدس رضوي قرار دارند و از فعاليت‌هاي اين نهاد فرهنگي مذهبي بهره‌مند مي‌شوند.
اين هنرمند خوشنويس با بيان اينكه خوشنويسي هنري است كه دير به نتيجه مي‌رسد، عنوان كرد: هم‌چنين دعوت از اساتيد برجسته كشوري در رشد كيفي آثار هنرمندان تاثير زيادي دارد كه بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد.
لازم به ذكر است مكتب هنر رضوان وابسته به موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي در راستاي رسالت خود در حوزه آموزش تخصصي هنرهاي اسلامي-ايراني و پرداختن به هنرهاي ناب به كار رفته در حرم مطهر رضوي، اقدام به برگزاري دوره‌هاي آموزشي از مبتدي تا پيشرفته و با همكاري اساتيد مطرح و برجسته هنر كشور مي‌كند.
اين دوره‌هاي آموزشي شامل: خوشنويسي (تحريري، نستعليق، نسخ، ثلث، محقق، ريحان، كوفي)، نقاشي خط، طراحي نقوش سنتي (تذهيب و...)، نگارگري، نقاشي گل و مرغ ايراني، تصويرگري، طراحي، نقاشي(آبرنگ ورنگ روغن)، نقاشي و سفال كودكان است.
تاريخ: ۱۳۹۲/۷/۲۲