آثار نگارگري رضوي استاد رضا مهدوي رونمايي شد

 آثار نگارگري رضوي استاد رضا مهدوي رونمايي شدآثار نگارگري رضوي استاد رضا مهدوي رونمايي شد
در سالروز ميلاد حضرت رضا(علیه السلام) سه اثر نگارگري با موضوع رضوي در نگارخانه رضوان وابسته به موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي رونمايي شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش های هنری آستان رضوي، در اين مراسم كه با حضور جمعي از اساتيد مكتب هنر رضوان و هنرمندان برگزار شد، آثاري كه رضا مهدوي، هنرمند برجسته كشور و استاد مكتب هنر رضوان با موضوع زندگي‌ حضرت رضا(علیه السلام) خلق كرده بود، پرده برداشته شد.
اين سه اثر وي‍‍ژه نگارگري سه بخش از زندگي امام رضا(علیه السلام) را روايت مي‌كند كه صحنه وداع حضرت رضا(علیه السلام) با خانواده و اطرافيان حضرت در منزل ايشان از جمله آن است.
دو اثر ديگر اين هنرمند برجسته هنر نگارگري معجزه شفاي بيماران در نيشابور و مجلس مناظره امام رضا(علیه السلام) با سران اديان مختلف را روايت مي‌كند.
لازم به ذكر است مکتب هنر رضوان وابسته به موسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي با توجه به نیاز آموزش تخصصی هنر به ویژه هنرهای سنتی به کار رفته در معماری و آرایه‌های حرم مطهر رضوی در سال 87 تاسیس شد.
این مکتب با بهره گیری از تدریس اساتید نخبه کشور در رشته های مختلف هنری، دوره‌هاي آموزش تخصصي هنر را در رشته‌هاي مختلف برگزار مي‌كند.
تاريخ: ۱۳۹۲/۶/۲۶