به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برگزار شد «بازی، سلامتی و لبخند» برای کودکان در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره)

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برگزار شد «بازی، سلامتی و لبخند» برای کودکان در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره)

به مناسبت هفته کودک و به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، جشن «بازی، سلامتی و لبخند» با برنامه‌های متنوع کودکانه در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) مشهد برگزار شد.

جواد براتی مسئول مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) در این خصوص بیان کرد: این جشن با هدف گرامی‌داشت هفته ملی کودک با شعار بازی، سلامتی و لبخند با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان منطقه کم‌برخوردار خواجه‌ربیع مشهد صبح پنجشنبه 20 مهرماه به مدت 3 ساعت در محل این مجتمع برگزار شد و مورد توجه حاضران قرار گرفت.
وی گفت: این جشن ویژه با اجرای نمایش «فرشته باران» کاری از فهیمه اسدیان مدرس دوره آموزشی نمایش مجتمع و هنرجویانش در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع امام خمینی(ره) آغاز شد. بیش از 120 کودک به تماشای این نمایش با موضوع صرفه‌جویی در مصرف آب با نگاهی به روایت نماز باران امام رضا(ع) نشستند.
براتی افزود: در ادامه حدود 200 کودک و نوجوان منطقه خواجه‌ربیع، در بازی‌های معرفتی و پرتحرک این جشن در حیاط مجتمع شرکت کردند که به بیش از 100 نفر از آنان محصولات فرهنگی و هنری به عنوان جایزه اهدا شد.
 
«بازی، سلامتی و لبخند» برای کودکان در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره)

وی تصریح کرد: این بازی‌ها با توجه به فقر حرکتی که کودکان و نوجوانان به دلیل فضای زندگی ماشینی و آپارتمانی امروزی دارند، پرتحرک طراحی شده بود تا از یک طرف این کودکان را از رخوت و رکود خارج کند و برای سلامتی آنان مفید باشد و از طرف دیگر نشاط و شادابی برایشان به همراه داشته باشد.
مسئول مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) ادامه داد: حضور بازیگران نمایش فرشته باران در انجام این بازی‌ها، شور و هیجان خاصی به کودکان و نوجوانان حاضر بخشید به ویژه که این بازیگران همسن و سال خودشان بودند.  
وی یادآور شد: مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی علاوه بر برگزاری این جشن کودکانه، یکشنبه ۱۶ مهرماه مقارن با روز جهانی کودک نیز نمایش فرشته باران را برای گروه‌های دانش‌آموزی از مهدکودک‌ها و دبستان‌های منطقه در سه نوبت در محل آمفی تئاتر مجتمع به روی صحنه برده بود.
شایان ذکر است، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی در طول سال به ویژه مناسبت‌های ملی و مذهبی برگزار می‌شود.


تاريخ: ۱۴۰۲/۷/۲۰