مجموعه تلویزیونی «آرام جان‌ها» از شبکه 4 سیما

 مجموعه تلویزیونی «آرام جان‌ها» از شبکه 4 سیما


مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی از ضبط مجموعه تلویزیونی «آرام جان‌ها» در این مؤسسه و پخش آن در سه روز پایانی صفر از شبکه چهار سیما خبر داد.  

امیرمهدی حکیمی اظهار کرد: این مجموعه تلویزیونی به مناسبت بزرگداشت ایام رحلت رسول اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) با مشارکت جمعی از هنرمندان برجسته در 3 قسمت 25 دقیقه‌ای تولید شده است که از 23 تا 25 شهریورماه، از شبکه چهار سیما به روی آنتن رفت..
وی گفت: مجموعه آرام‌ جان‌ها در ذیل مکتب هنر رضوی روایتگر جلوه‌ای از ارادت هنرمندان به حضرت رضا(ع)، رابطه هنر با مفاهیم و معارف دینی و همچنین حرم مطهر رضوی و گنجینه بی‌مانند هنری موجود در این آستان ملکوتی است.
حکیمی ادامه داد: این برنامه تلویزیونی دربردارنده بخش‌های متنوع همچون شعرخوانی شاعران آیینی برجسته، خلق آثار خوشنویسی با محوریت حضرت رضا(ع)، خوانش داستان‌ها و دلنوشته‌های داستان‌نویسان انجمن عصر داستان مؤسسه، پرده‌خوانی و... است.
مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی اضافه کرد: همچنین این مجموعه دربردارنده گفت‌وگوهای کوتاهی با موضوع هنر در حرم مطهر رضوی، رابطه هنر با مفاهیم دینی تا ضرورت ایجاد مکتب هنر رضوی است.
وی به پخش کلیپ‌هایی دیداری و شنیداری از مرثیه‌های مجموعه رضوی «آواها و نواهای ایران زمین» این مؤسسه در برنامه آرام‌ جان‌ها نیز اشاره و خاطرنشان کرد: این مجموعه تلویزیونی علاوه بر پخش از رسانه ملی، قابلیت پخش از شبکه‌های مجازی را نیز دارد.
شایان ذکر است، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی در دهه پایانی صفر در حال برگزاری است.
تاريخ: ۱۴۰۲/۶/۲۶