پوستر و موشن پوستر «آرام جان‌ها» ویژه ایام شهادت حضرت رضا(ع) تولید شد

  پوستر و موشن پوستر «آرام جان‌ها» ویژه ایام شهادت حضرت رضا(ع) تولید شد

همزمان با دهه پایانی صفر، پوستر و موشن پوستر «آرام جان‌ها» ویژه شهادت حضرت رضا(ع) به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تولید شد.

 این پوستر و موشن پوستر به مناسبت بزرگداشت ایام پایانی صفر و ترویج فرهنگ و معارف رضوی به ترتیب توسط مرجان جلالی کارشناس گرافیک مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و مهدی عظیما کارشناس واحد هنرهای دیداری و شنیداری این مؤسسه تهیه شده است. این آثار در این ایام در بستر فضای مجازی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
 

بهره‌گیری از کتیبه‌های مسجد گوهرشاد

جلالی؛ طراح پوستر آرام جان‌ها در این خصوص بیان کرد: با توجه به عبارت آرام جان‌ها به عنوان شعار محوری برنامه‌های دهه پایانی صفر، لوگوتایپ آرام جان‌ها با بهره‌گیری از کتیبه‌های کاشی‌کاری ‌های مناره مسجد گوهرشاد طراحی شد.
وی ادامه داد: همچنین استفاده از این لوگوتایپ با تغییر رنگ‌بندی در قالب‌های مختلف همچون پوستر و پرچم در دستور کار قرار گرفت چنان‌که پوستر آن نیز در ابعاد 50 در 70 سانتی‌متر چاپ شده است.
جلالی با اشاره به ذکر عبارت انیس النفوس بر روی این پوستر افزود: حدیث «امام، مونسی دلسوز، پدری مهربان و برادری همدل است» از امام رضا(ع) نیز در بخش پایینی این اثر قابل مشاهده است.
 

تولید موشن پوستر سه بعدی

در ادامه عظیما؛ طراح موشن پوستر آرام جان‌ها نیز گفت: این اثر با فضاسازی شهادتی به سبک موشن گرافیک سه بعدی در مدت حدود یک دقیقه تولید شده است. حدیث امام رضا(ع) نیز در بخش پایانی موشن پوستر توسط گوینده اثر خوانده می‌شود.
وی با اشاره به استفاده از موسیقی متناسب با فضای ایام پایانی صفر در تولید موشن پوستر اضافه کرد: با توجه به بهره‌گیری از شعار آرام جان‌ها در طراحی پوستر، حاشیه دور پوستر را در قالبی حوض مانند تغییر دادم.  روی نقش کاشی‌کاری آن نیز تصویر و صدای آب قرار دادم تا حس آرامش به مخاطبان در موشن پوستر القا شود.
شایان ذکر است، به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی در دهه پایانی صفر در حال برگزاری است.

تاريخ: ۱۴۰۲/۶/۲۲