نمایش پویانمایی‌های رضوی در موکب «آستان هنر»

 نمایش پویانمایی‌های رضوی در موکب «آستان هنر»

همزمان با گشایش نمایشگاه «آرام جان‌ها» ویژه ایام پایانی صفر توسط سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، فعالیت موکب «آستان هنر» مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با نمایش پویانمایی‌های رضوی در جوار حرم مطهر حضرت رضا(ع) آغاز شد.

محمد فنودی رئیس اداره آموزش و پژوهش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در این خصوص اظهار کرد: موکب آستان هنر با محوریت بهره‌گیری از ظرفیت تولیدات پویانمایی‌های این مؤسسه در فضایی به وسعت 84 مترمربع در نمایشگاه آرام جان‌ها راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به این‌که در فضاسازی موکب آستان هنر نیز از ظرفیت پویانمایی‌های تولیدی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی استفاده شده است، گفت: در بخشی از این موکب، یک تی.وی. وال برای پخش تولیدات پویانمایی رضوی همچون مجموعه لالایی‌های رضوی، کبوتر و حوض فیروزه و همچنین منتخبی از موشن‌گرافیک‌های مؤسسه تعبیه شده است.
رئیس اداره آموزش و پژوهش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی افزود: همچنین یک صحنه از پویانمایی‌های رضوی به صورت سه بعدی بر روی دیوار موکب کار شده است و کودکان و نوجوانان می‌توانند با آن عکس یادگاری بگیرند.
وی ادامه داد: پازلی نیز در قالب یک مکعب روبیک با استفاده از تصویرسازی‌های پویانمایی‌های مؤسسه طراحی و در میانه موکب در دسترس کودک تا بزرگسال قرار دارد.
 

طراحی نمایشگاه آرام جان‌ها
فنودی با بیان این‌که طراحی فضای نمایشگاه آرام جان‌ها به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی انجام شده است، گفت: سردرب اصلی ورودی نمایشگاه در ابتدای خیابان آیت الله واعظ طبسی به صورت هلالی شکل درآمده است.  
وی افزود: کتیبه سردرب‌ تمامی غرفه‌های سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی نیز در قالب طرحی یکپارچه با بهره‌گیری از نقش کتیبه ترنج گنبد حرم مطهر رضوی اجرا شده است. در میانه این ترنج، نام غرفه و نام مؤسسه یا سازمان متولی برپایی موکب قابل مشاهده است.
فنودی تصریح کرد: همچنین سردرب تمام غرفه‌های نمایشگاه به نام چهارده معصوم(ع)؛ از پیامبر اکرم(ص) تا حضرت مهدی(عج) مزین است.
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به عنوان یکی از مؤسسات زیرمجموعه سازمان علمی و فرهنگی این آستان مقدس با برگزاری برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی در دهه پایانی صفر میزبان ارادتمندان امام هشتم(ع) است.
تاريخ: ۱۴۰۲/۶/۲۱