برگزاری مسابقه نقاشی و سفال «امام مهربان من» در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره)

 برگزاری مسابقه نقاشی و سفال «امام مهربان من» در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره)

به مناسبت دهه پایانی صفر، مسابقه نقاشی و سفال ویژه کودکان و نوجوانان با عنوان «امام مهربان من» در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) مشهد برگزار شد.

مسابقه بزرگ امام مهربان من به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با حضور بیش از 100 کودک و نوجوان منطقه خواجه‌ربیع مشهد در سه رشته طراحی، نقاشی و سفالگری، صبح یکشنبه 19 شهریورماه در محل مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) در مدت دو ساعت اجرا شد.
این مسابقه با هدف ایجاد و تقویت انس و الفت بین امام مهربانی‌ها(ع) و کودکان و نوجوانان برگزار شد، به خصوص که این روزها این گروه‌های سنی مورد هجمه بی‌امان دشمن در جنگ نرم قرار دارند. به عبارتی این مؤسسه با برگزاری چنین برنامه‌هایی در تلاش است تا فرصتی را فراهم کند تا کودکان و نوجوانان به واسطه هنرنمایی خود با امام رضا(ع) ارتباط برقرار کنند.   


خلق کودکانه آثار حرمی
نوجوانان 10 تا 12 سال در رشته طراحی سیاه قلم و کودکان 5 تا 8 سال در رشته نقاشی با مداد رنگی و شمعی با موضوع زیارت به خلق آثاری با محوریت حرم مطهر حضرت رضا(ع) و وقایع گذشته مرتبط با آن همچون ماجرای ضامن آهو، پناه آوردن شتر به حرم مطهر و... پرداختند. در واقع آنان حرمی که دوست داشتند، را ترسیم و نقاشی کردند.
کودکان در مسابقه سفال نیز با استفاده از گِل رس نمادهایی از حرم مطهر همچون چوب پَر خدام، کبوتر، گنبد و گلدسته، سقاخانه و... را خلق کردند که در سطح خودشان آثار ارزشمند و زیبایی بود.
آثار خلق شده در این مسابقه توسط مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی جمع‌آوری شد تا بررسی و داوری شود. این مؤسسه در هر رشته از 3 اثر برگزیده با اهدای جوایزی تقدیر خواهد کرد. همچنین این آثار منتخب در کانال مجتمع در بستر مجازی در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
 

حمایت از استعدادهای برتر هنری

این مسابقه مورد توجه و استقبال خانواده‌های کودکان و نوجوان حاضر نیز قرار گرفت و والدین، آن را فرصتی برای رشد خلاقیت فرزندانشان، زیارت از راه دور آنان و دور شدن این گروه سنی از فضای شبکه‌های مجازی و بازی‌های رایانه‌ای دانستند.
همچنین از آنجایی که طبق فراخوان مسابقه، شرکت در مسابقه امام مهربان من برای عموم کودکان و نوجوانان آزاد بود، علاوه بر هنرجویان دوره‌های آموزشی هنری مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره)، سایر هنردوستان منطقه نیز حضور بهم رساندند چنان‌که دست‌اندرکاران برگزاری مسابقه موفق به کشف چند استعداد برتر نیز در این برنامه شدند.  
مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با توجه به مأموریت‌های خود در این مجتمع با اهدای بورسیه هنری آموزشی از چنین استعدادهای برتر حمایت می‌کند و برای آنان امکانات آموزشی ویژه‌ای را برای پرورش استعدادهایشان فراهم می‌کند.
این خبر حاکی است، به همت این مؤسسه برنامه‌های متنوع هنری و ادبی با محوریت مکتب هنر رضوی در دهه پایانی صفر برگزار می‌شود.
شایان ذکر است، مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) با هدف ارائه خدمات فرهنگی هنری به مردم منطقه کم‌برخوردار خواجه‌ربیع مشهد توسط آستان قدس رضوی بنا نهاده شده و در سال‌های گذشته نیز میزبان برنامه‌های متنوع در خیابان خواجه‌ربیع 23 بوده است.
تاريخ: ۱۴۰۲/۶/۱۹