تدارک برنامه‌های متنوع با محوریت «مکتب هنر رضوی» ویژه دهه پایانی صفر

 تدارک برنامه‌های متنوع با محوریت «مکتب هنر رضوی» ویژه دهه پایانی صفر

مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: این مؤسسه براساس رسالت خود برنامه‌های متنوعی را با محوریت «مکتب هنر رضوی» برای دهه پایانی ماه صفر؛ از اربعین حسینی تا شهادت امام رضا(ع) تدارک دیده است.  
امیرمهدی حکیمی در این خصوص اظهار کرد: طراحی پوستر «حياتنا الحسين» ويژه اربعين حسيني، از جمله این برنامه‌ها است که علاوه بر انتشار آن در فضای مجازی، تعدادی پرچم‌ نیز از این پوستر چاپ شده و در برخی از مراکز به نمایش گذاشته شده است.
وی افزود: همچنین این مؤسسه موشن پوستر حياتنا الحسين را تولید کرده که در ایام اربعین حسینی در فضای مجازی و شبکه‌های تلویزیونی پخش شده است.  
حکیمی از «آرام جان‌ها» به عنوان شعار دهه پایانی ماه صفر امسال نام برد و گفت: به مناسبت این دهه نیز طراحی پوستر و لوگوی آرام جان‌ها و تولید موشن پوستر آن در مؤسسه انجام شده است که این آثار از طریق رسانه‌ها و بستر مجازی در دسترس عموم علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.  
 
تولید محصولات ویژه فضای مجازی و رسانه‌ای  
مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی بیان کرد: این مؤسسه در برنامه‌های دهه آخر صفر امسال خود توجه جدی به تولید محصولات هنری ویژه انتشار در فضای مجازی و رسانه‌ای کشور داشته است.  
وی ادامه داد: در این راستا، سوگواره رسانه‌ای شعر ایام پایانی صفر در قالب مجموعه شعرخوانی‌ها پیرامون پیامبر اکرم(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و حضرت رضا(ع) با حضور تنی چند از شاعران برجسته استان خراسان رضوی در این مؤسسه تولید خواهد شد.   
حکیمی افزود: همچنین مجموعه داستان‌های کوتاه و دلنوشته‌هایی که در انجمن عصر داستان این مؤسسه تهیه شده در قالب پادکست تولید شده است که از طریق فضای مجازی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.
وی گفت: قطعات موسیقایی رضوی نیز با شعار آرام جان‌ها متناسب با ایام عزاداری شهادت حضرت رضا(ع) در ایام پایانی صفر در مؤسسه تولید شده است که در اختیار شبکه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی قرار می‌گیرد.
 
برنامه‌های ویژه زائران حرم رضوی
حکیمی اظهار کرد: این مؤسسه همچون ایام مناسبتی گذشته، ویژه برنامه هم‌نویسی «حصن حصین» را با حضور جمعی از خوشنویسان برجسته در بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) برگزار خواهد کرد. استادان خوشنویس حاضر در این ویژه برنامه، آثارشان را پس از کتابت به زائران حضرت رضا(ع) اهدا می‌کنند.  
وی با اشاره به برپایی نمایشگاه آرام جان‌ها به همت سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی در ایام پایانی صفر در خیابان آیت‌الله واعظ طبسی در جوار حرم مطهر رضوی ادامه داد: این مؤسسه در غرفه‌ای در این نمایشگاه در کنار سایر مراکز زیرمجموعه این سازمان حضور خواهد داشت و با نمایش پویانمایی‌های رضوی تولیدی خود و اجرای برنامه‌های مرتبط با این آثار از دلدادگان حضرت رضا(ع) میزبانی می‌کند.  
مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی اضافه کرد: طراحی و فضاآرایی مجموعه نمایشگاه آرام جان‌ها نیز به همت این مؤسسه انجام می‌شود.  
حکیمی بیان کرد: به همت مؤسسه، نشریه‌ای نیز با محوریت مفاهیم و معارف رضوی با مطالب متنوع اعم از داستان، یادداشت و... با قابلیت‌های چند رسانه‌ای همچون درج پادکست، موشن گرافی و... با استفاده از کیوآرکدهای درج شده در نشریه در حال تهیه و چاپ است که در ایام پایانی صفر در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.
وی گفت: همچنین این مؤسسه با برپایی ایستگاهی در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد و اجرای گروه‌های سرود در آن به استقبال زائران امام مهربانی‌ها در دهه آخر صفر می‌رود.
 
گستردگی برنامه‌ها از نگارخانه رضوان تا مجتمع امام خمینی(ره)
مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی بیان کرد: نگارخانه رضوان مشهد نیز در این ایام میزبان برپایی نمایشگاه مناسبتی «مثل آهوها» با محوریت نمایش مجموعه عکس‌های زائران پیاده حضرت رضا(ع) خواهد بود.  
وی در خصوص برنامه‌های مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) منطقه خواجه‌ربیع مشهد افزود: این مؤسسه برنامه‌های گسترده‌ای ویژه ایام شهادت حضرت رضا(ع) برای خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان این منطقه تدارک دیده است که اجرای پرده نقاشي ويژه دهه آخر صفر توسط كودكان و کارگاه سفالگری در محل مجتمع، از جمله آن‌ها است.  
حکیمی خاطرنشان کرد: این مؤسسه مجموعه‌ای از آثار رسانه‌ای تولیدی و آرشیو آثار سال‌های گذشته خود با بیش از صد اثر را نیز در این ایام در اختیار رسانه‌ها، فضای مجازی و مجموعه‌های مختلف قرار خواهد داد؛ به طور مثال منتخبی از شعرخوانی‌های ویژه برنامه‌های «حماسه واژه‌ها» را متناسب با دهه پایانی صفر منتشر می‌کند.
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با محوریت مکتب هنر رضوی در حوزه‌ها و رشته‌های مختلف هنری فعالیت می‌کند.

تاريخ: ۱۴۰۲/۶/۱۶