به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛ تشرف 5 گروه‌ سرود برگزیده مسابقه تلویزیونی «همآهنگ» به حرم مطهر رضوی

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت می‌گیرد؛ تشرف 5 گروه‌ سرود برگزیده مسابقه تلویزیونی «همآهنگ» به حرم مطهر رضوی

به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، 5 گروه سرود برگزیده مسابقه تلویزیونی «همآهنگ» در قالب برگزاری اردوهای دو روزه به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند.
در نخستین اردو، گروه سرود «آوای بصیرت» از قائمشهر به عنوان گروه سرود برتر مسابقه تلویزیونی همآهنگ میهمان این مؤسسه در مشهد شدند. همچنین برای این گروه برتر شرایط خدمت افتخاری در یکی از چایخانه‌های حضرت رضا(ع) در حرم مطهر رضوی فراهم شد.
گروه‌های سرود «زهرائیون» از اهواز، «آوای باران» از شهرکرد، «سردار آسمانی» از میناب و «ملکوت» از مشهد، 4 گروه‌ برگزیده دیگر این مسابقه هستند که در قالب برگزاری این اردوها در مهرماه به نوبت به زیارت بارگاه ملکوتی رضوی مشرف می‌شوند.
مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تمام هزینه سفر و اسکان این گروه‌های سرود در مشهد را برعهده دارد. برنامه حرم‌گردی، بازدید از موزه‌های آستان قدس رضوی و پذیرایی در مهمانسرای حضرت رضا(ع)، از جمله برنامه‌هایی است که برای این گروه‌های برگزیده تدارک دیده شده است.
همآهنگ، برنامه ملی استعدادیابی در حوزه سرود و دریچه‌ای جدید به سرود و موسیقی با هدف ارتقای سطح کیفی تولیدات سرود در کشور است که از فروردین ماه 1402 از رسانه ملی به روی آنتن رفت.
این برنامه که در آن 14 هزار کیلومتر سفر زمینی برای معرفی گروه‌های سرود در ۱۰ نقطه ایران تجربه شده، محصولی از مؤسسه مأوا، به تهیه‌کنندگی سیدمحمدصادق حسینی و کارگردانی مهدیار عقابی است.
شایان ذکر است، مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی که با محوریت مکتب هنر رضوی فعالیت می‌کند، در برگزاری مسابقه تلویزیونی همآهنگ مشارکت دارد.

تاريخ: ۱۴۰۲/۶/۹