استادان و دانشجویان دانشگاه هنر تهران میهمان مکتب هنر رضوی می‌شوند

 استادان و دانشجویان دانشگاه هنر تهران میهمان مکتب هنر رضوی می‌شوند

به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، جمعی از استادان و دانشجویان دانشگاه هنر تهران میهمان مکتب هنر رضوی در مشهدمقدس می‌شوند. در ادامه اجرای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و دانشگاه هنر تهران، جمعی از دانشجویان رشته‌های مختلف هنری این دانشگاه در دو گروه خواهران و برادران در قالب اردویی پنج روزه به نوبت میهمان این آستان مقدس می‌شوند.
نخستین اردوی دانشجویان دانشگاه هنر تهران در مشهدمقدس با حضور 30 دانشجوی دختر در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌هایی همچون معماری، گرافیک و صنایع دستی به همراه تنی چند از استادان این دانشگاه، از پنجشنبه 15 تیرماه در مشهدمقدس آغاز می‌شود.
معرفی مکتب هنر رضوی به دانشجویان حاضر، آشنایی آنان با نفایس گنجینه‌های موزه‌های حرم مطهر رضوی و همچنین هنر و معماری حرم مطهر، از جمله اهداف برنامه‌های این اردوی آموزشی- هنری به شمار می‌آید.
شایان ذکر است، دانشگاه هنر تهران با برخورداری از رشته‌های گوناگون هنری در مقاطع مختلف تحصیلی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است، از این رو مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در اولین گام به منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی و هنری در حوزه دانشگاه و دانشگاهیان در راستای تشکیل مکتب هنر رضوی، اقدام به به امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک آموزشی و پژوهشی با این دانشگاه در روزهای پایانی سال 1400 در مشهدمقدس کرد.
تاريخ: ۱۴۰۲/۴/۱۵