بیش از چهار هزار اثر صنایع‌دستی استان سمنان راهی آستان قدس رضوی می‌شود

  بیش از چهار هزار اثر صنایع‌دستی استان سمنان راهی آستان قدس رضوی می‌شود

سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان سمنان از خرید بیش از 4 هزار اثر هنرمندان صنایع‌دستی استان توسط آستان قدس رضوی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی گفت: با اجرای همکاری مشترک معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان سمنان با مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی سفارش خرید بیش از 4 هزار اثر از هنرمندان صنایع‌دستی استان سمنان توسط آستان قدس رضوی ارائه شد.
سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان سمنان افزود: این اقدام برای نخستین بار در کشور در استان سمنان با همکاری کانون‌های خدمت رضوی استان سمنان انجام‌شده است.
سلطانی پور بابیان اینکه آستان قدس رضوی از بیشتر رشته‌های صنایع‌دستی استان خرید انجام داده است، گفت: با توجه به اینکه سمنان شهر خلاق سفال و سرامیک ایران است و برخی از تولیدات صنایع‌دستی در این استان خاص و منحصربه‌فرد است، این موسسه در رشته‌های سفال و سرامیک، گلیم، چرم‌، منبت‌کاری چوب، قلم‌زنی، میناکاری و سوزن‌دوزی استان سمنان ثبت سفارش انجام‌ داده و برخی از آثار با طرح‌های سفارشی آستان قدس رضوی توسط هنرمندان استان سمنان تولید خواهد شد.
 او در خصوص سفر دوروزه مسئولان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به سمنان افزود: در روز اول این سفر، نمایشگاه صنایع‌دستی با عنوان دست آفریده‌هایی به عشق امام رئوف، باعرضه آثار تولیدی مرتبط به امام رضا (ع) و حرم رضوی، باهدف آشنایی و معرفی صنایع‌دستی استان سمنان و ایجاد ارتباط میان هنرمندان با مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی توسط اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان برگزار شد و پس ‌از آن مسئولان این موسسه از غرفه‌های صنایع‌دستی استان سمنان در جشنواره فرهنگ و هنر شهمیرزاد بازدید کردند.
سلطانی پور گفت: بازدید از کارگاه‌های صنایع‌دستی شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان و مهدی‌شهر و سفارش دهی به هنرمندان از برنامه‌های دومین روز سفر مسئولان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به سمنان بود.
سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان سمنان افزود: بازید و ثبت سفارش از کارگاه‌ها و هنرمندان دیگر شهرستان‌های استان سمنان از برنامه دومین سفر مسئولان این موسسه در ماه‌های آتی خواهد بود

تاريخ: ۱۴۰۲/۴/۱۴