محفل شاعرانه «زیارت سرخ» در جوار حرم مطهر رضوی برگزار شد

 محفل شاعرانه «زیارت سرخ» در جوار حرم مطهر رضوی برگزار شد

به کوشش موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی شب شعر زیارت سرخ ویژه شهدای رمضان با حضور شاعرانی از کشور افغانستان، خانواده شهدای رمضان حرم مطهر رضوی و مدیر کل بنیاد شهید استان در جوار حرم مطهر رضوی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی شب گذشته سیزده شاعر از دو کشور دوست و همسایه ایران و افغانستان در سالن نمایشگاه و همایش‌های آستان قدس رضوی گرد هم آمدند تا در حضور خانواده شهیدان حجج‌الاسلام اصلانی و دارایی و دوستداران فرهنگ ایثار و شهادت اشعار خود را در تکریم مقام شهید به‌ویژه این دو شهید والا ارائه کرده و فضایی معنوی بیافرینند.
در این شب شعر سید رضا یعقوبی آل، سید حسن مبارز، سید روح الله موید، سید فضل الله قدسی، غلامرضا غلام پور، علی مقدم، امیر فرخنده، سید حکیم بینش، رضا رحیمی عنبران، سید ابوالفضل مبارز، سید حسین سیدی، سید ابوطالب مظفری و علیرضا قزوه اشعاری حماسی و وحدت آفرین را به پیشگاه حضرت رضا علیه السلام و شهدای مظلوم حرم مطهر تقدیم کردند.
در پایان این مراسم با حضور چهره های برجسته استانی و ملی شعر از خانواده شهیدان حجج‌الاسلام اصلانی و دارایی که در سومین روز از ماه مبارک رمضان امسال، از سوی فردی تکفیری در صحن پیامبر اعظم، مورد حمله قرار گرفته و به شهادت رسیدند تقدیر شد.
تاريخ: ۱۴۰۱/۱/۳۱