ترکیبی از خط و رنگ در نمایشگاه خط فام

 ترکیبی از خط و رنگ در نمایشگاه خط فام
آیین گشایش نمایشگاه آثار نقاشی خط و خوشنویسی سید جلال رضوی شامگاه شنبه هشت آبان با حضور اساتید و علاقمندان هنر خوشنویسی در نگارخانه رضوان برگزار شد. 
سید جلال رضوی در گفتگو با روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی  گفت : نقاشی خط از سالهای خیلی دور یکی از دغدغه های من بوده است اما طی این سالها کمتر فرصتی برای پرداختن به این دغدغه داشته ام ، کرونا و محدودیت برگزاری کلاسها به من فرصت اجرای آنچه که در این سالها به آن می اندیشیدم را میسر نمود . 
این جانباز سالهای جبهه و جنگ  که از قاریان ممتاز کشور نیز می باشد در مورد آثار خود می گوید : نقاشی خط یک هنر میان رشته ای است ، تلفیقی از خوشنویسی و نقاشی و به مدد حضور نقاشی این هنر زبانی جهانی یافته است ؛ من سعی کرده ام در این آثار ضمن حفظ ریشه های سنتی ، با رنگ و ایجاد فضاهای جدید ، آثاری به روزتر خلق کنم  . 
محمد علی باقر زاده طوسی ، رئیس انجمن خوشنویسی مشهد نیز که از حاضرین درنمایشگاه است می گوید : اکثر هنرمندانی که نقاشی خط کار می کنند به دلیل ضعف در خط بیشتر به جنبه نقاشی اثر توجه می کنند اما از آنجا که استاد رضوی از اساتید برجسته خط نستعلیق استان است آثار نقاشی خط ایشان کاملا متفاوت از سایر آثار ارائه شده در سالهای اخیر است .
نمایشگاه آثار نقاشی خط و خوشنویسی سید جلال رضوی تا پنجشنبه 13 آبان  ادامه خواهد داشت و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 9 الی 12 و 17 الی 20 به نگارخانه رضوان واقع در کوهسنگی 17 مراجعه نمایند . 
 
تاريخ: ۱۴۰۰/۸/۹