تولید آثار مستند سینمایی با موضوع زیارت

 تولید آثار مستند سینمایی با موضوع زیارت

به گزارش روابط عمومی موسسه آفرینشهای هنری، یکشنبه 24 اسفندماه، امیر مهدی حکیمی مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در دیدار با محمد حمیدی‌مقدم مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی علاوه بر گفتگو درباره سینمای مستند و مباحث مرتبط، برای تولید مستندهایی در حوزه هنر، معماری، مسائل فرهنگی، مذهبی و اجتماعی تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک امضا کرد. محمد شکیبانیا معاون مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هم در این دیدار حضور داشت.  

ارتقای فرهنگ زیارت، معرفی گنجینه‌های هنر و معماری آستان قدس رضوی و مشاهیر و شخصیت‌های مدفون در حرم مطهر، روایت‌های تاریخی مشهد به عنوان یک شهر زیارتی و بررسی مردم‌شناسانه رفتارهای زیارتی از اهداف این تفاهم‌نامه است.

بر اساس این قرارداد مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مجری تولید آثار است و مؤسسه آفرینش‌های هنری مسئولیت محتوایی و تعیین موضوع، عضویت در شورای نظارت و بررسی آثار را بر عهده خواهد داشت. تا پایان سال 1400 از مجموعه آثار مستند سینمایی ساخته شده در این حوزه رونمایی خواهد شد.

آستان قدس رضوی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دی‌ماه سال 98 برای تولید آثار سینمایی تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده بودند و همکاری موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در ادامه همان تفاهم‌نامه است.

تاريخ: ۱۳۹۹/۱۲/۲۶