به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی انجام شد انتشار مجموعه «عکاسخانه» به زبان انگلیسی در بستر مجازی

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی انجام شد انتشار مجموعه «عکاسخانه» به زبان انگلیسی در بستر مجازی

به گزارش روابط عمومی، مجموعه نمایشی- تلفیقی عکاسخانه به نویسندگی شادی غفوریان و کارگردانی شادی غفوریان و مهدی شریفی در 9 قسمت تولید شده است که کلیپ آخرین قسمت آن با عنوان «روایت نینا» در مدت چهار دقیقه ظهر امروز در صفحه اینستاگرام مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی منتشر شد.
کلیپ روایت نینا با نقش‌آفرینی پریا هروی به صورت تک‌گویی(مونولوگ) به زبان انگلیسی و بر اساس عکس منتخب از حسین ملکی در پاییز سال جاری در مشهد ضبط شده بود. این اثر دارای زیرنویس فارسی و انگلیسی نیز است.
آخرین قسمت عکاسخانه با هدف تجربه تولید بین‌المللی به زبان انگلیسی تولید شده است که اتفاقی نو در تولید چنین مجموعه‌های نمایشی محسوب می‌شود.
مجموعه عکاسخانه با هدف اشاعه فرهنگ و هنر رضوی با توجه به محدودیت‌های موجود در تولید آثار نمایشی در دوران شیوع بیماری کرونا، براساس عکس‌نوشت‌هایی از عکس‌های منتخب جشنواره ملی عکس «خانه دوست» و هنرآفرینی جمعی از بازیگران توانمند مشهدی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استودیو در قالب قسمت‌های چهار تا پنج دقیقه‌ای تولید شده بود.
امیر صحرایی، علی میرزایی، مهدی عظیما، محمود جمالی و مرجان جلالی نیز به ترتیب در بخش‌های تصویربرداری، تدوین، موشن گرافیک، موسیقی و طراحی گرافیک، در تولید این مجموعه همکاری داشتند.
مجموعه عکاسخانه از نیمه دوم آبان‌ماه هر چهارشنبه‌ به مناسبت روز زیارتی امام رضا(ع) در بستر اینستاگرام پخش شد و یاد عکاسان حرم بارگاهی را زنده کرد. همچنین مورد توجه و استقبال پرشور کاربران شبکه‌های مجازی قرار گرفت.
علاقه‌مندان برای دیدن کلیپ روایت نینا و سایر قسمت‌های مجموعه عکاسخانه می‌توانند به صفحه اینستاگرام مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی به نشانی aqart.ir مراجعه کنند.

تاريخ: ۱۳۹۹/۱۰/۱۵