به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی پخش مجموعه رضوی «عکاسخانه» در فضای مجازی آغاز شد

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی پخش مجموعه رضوی «عکاسخانه» در فضای مجازی آغاز شد

به گزارش روابط عمومی ، مسابقه بسرا ویژه گروه سنی 13 تا 18 سال در دو بخش سرود «ویژه پسران» و نقالی «ویژه دختران» به تهیه‌کنندگی حسین لطفی‌نیک و با اجرای محمودرضا قدیریان چهارشنبه‌ها از ساعت 20 از شبکه امید پخش می‌شود.
قسمت اول این برنامه شب گذشته با معرفی هیئت داوران، چگونگی اجرای مسابقه، اعلام فراخوان و انتخاب شرکت‌کنندگان در مدت حدود 40 دقیقه از این شبکه به روی آنتن رفت.  
این مسابقه با محوریت سیره زندگانی امام رضا(ع) به منظور انتقال مفاهیم مهم فرهنگی، ملی و ارزش‌های ایرانی و اسلامی به نسل جدید از طریق هنرهایی همچون سرود و نقالی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در سال جاری در مشهد ضبط و تولید شده است.
اعضای هیئت داوران مسابقه تلویزیونی «بسرا» شامل سید جواد هاشمی، شهروز حقی و علیرضا بدیع از هنرمندان کشور در رشته‌های مختلف می‌شود که اجرای شرکت‌کنندگان بر روی صحنه این مسابقه را مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می‌دهند. گروه‌‌های سرود و نقالان برتر کشور پس از راهیابی به مرحله پایانی مشخص و معرفی می‌شوند.
10 گروه سرود از استان‌های مختلف کشور همچون لرستان، هرمزگان، البرز، قم و... و 12 دختر نوجوان نقال در این مسابقه تلویزیونی به رقابت خواهند پرداخت.

فراخوان شرکت در مسابقه بسرا در ابتدای سال جاری اعلام شده بود و علاقه‌مندان و مستعدان از سراسر کشور ویدئو کلیپی از اجرای خود را برای راه‌یابی به مرحله مسابقه ارسال کرده بودند. سپس پذیرفته‌شدگان از سوی هیئت انتخاب به مشهدمقدس و محل استودیو ضبط این مسابقه تلویزیونی دعوت شده و با یکدیگر به رقابت پرداختند.
این مسابقه با هدف تقویت روحیه مشارکت و همکاری و ایجاد رقابتی سالم و پویا زیر نظر مختصصان این امر، ایجاد نشاط و شادابی در مخاطبان، کشف و پرورش استعداد و شکوفایی، خلاقیت و مهارت‌افزایی و پایدارسازی علاقه‌مندان این عرصه، تهیه شده است.   
لازم به ذکر است، هنردوستان برای آشنایی بیشتر با مسابقه بسرا می‌توانند به صفحه اینستاگرام آن به نشانی besoratv@ مراجعه کنند.

تاريخ: ۱۳۹۹/۸/۱۸