با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی مسابقه تلویزیونی سرود و نقالی «بسُرا» به روی آنتن شبکه امید رفت

 با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی مسابقه تلویزیونی سرود و نقالی «بسُرا» به روی آنتن شبکه امید رفت

به گزارش روابط عمومی ، مسابقه بسرا ویژه گروه سنی 13 تا 18 سال در دو بخش سرود «ویژه پسران» و نقالی «ویژه دختران» به تهیه‌کنندگی حسین لطفی‌نیک و با اجرای محمودرضا قدیریان چهارشنبه‌ها از ساعت 20 از شبکه امید پخش می‌شود.
قسمت اول این برنامه شب گذشته با معرفی هیئت داوران، چگونگی اجرای مسابقه، اعلام فراخوان و انتخاب شرکت‌کنندگان در مدت حدود 40 دقیقه از این شبکه به روی آنتن رفت.  
این مسابقه با محوریت سیره زندگانی امام رضا(ع) به منظور انتقال مفاهیم مهم فرهنگی، ملی و ارزش‌های ایرانی و اسلامی به نسل جدید از طریق هنرهایی همچون سرود و نقالی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در سال جاری در مشهد ضبط و تولید شده است.
اعضای هیئت داوران مسابقه تلویزیونی «بسرا» شامل سید جواد هاشمی، شهروز حقی و علیرضا بدیع از هنرمندان کشور در رشته‌های مختلف می‌شود که اجرای شرکت‌کنندگان بر روی صحنه این مسابقه را مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می‌دهند. گروه‌‌های سرود و نقالان برتر کشور پس از راهیابی به مرحله پایانی مشخص و معرفی می‌شوند.
10 گروه سرود از استان‌های مختلف کشور همچون لرستان، هرمزگان، البرز، قم و... و 12 دختر نوجوان نقال در این مسابقه تلویزیونی به رقابت خواهند پرداخت.

فراخوان شرکت در مسابقه بسرا در ابتدای سال جاری اعلام شده بود و علاقه‌مندان و مستعدان از سراسر کشور ویدئو کلیپی از اجرای خود را برای راه‌یابی به مرحله مسابقه ارسال کرده بودند. سپس پذیرفته‌شدگان از سوی هیئت انتخاب به مشهدمقدس و محل استودیو ضبط این مسابقه تلویزیونی دعوت شده و با یکدیگر به رقابت پرداختند.
این مسابقه با هدف تقویت روحیه مشارکت و همکاری و ایجاد رقابتی سالم و پویا زیر نظر مختصصان این امر، ایجاد نشاط و شادابی در مخاطبان، کشف و پرورش استعداد و شکوفایی، خلاقیت و مهارت‌افزایی و پایدارسازی علاقه‌مندان این عرصه، تهیه شده است.   
لازم به ذکر است، هنردوستان برای آشنایی بیشتر با مسابقه بسرا می‌توانند به صفحه اینستاگرام آن به نشانی besoratv@ مراجعه کنند.

تاريخ: ۱۳۹۹/۸/۱۸