به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی انجام شد تولید فیلم کوتاه تلویزیونی «کوچه‌های خراسان»

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی انجام شد تولید فیلم کوتاه تلویزیونی «کوچه‌های خراسان»

به گزارش روابط عمومی، این فیلم کوتاه چهارمین و آخرین قسمت از مجموعه تلویزیونی «روایت» به شمار می‌رود که به موضوع سفر مرحوم قیصر امین‌پور شاعر معاصر کشور به مشهد و همچنین شعر «کوچه‌های خراسان» او که در مدح امام رضا(ع) سروده شده است، می‌پردازد.
فیلم کوچه‌های خراسان به نویسندگی محمد نقایی، کارگردانی امیر بشیری و سجاد انتظاری و همچنین تهیه‌کنندگی محمدعلی چمی‌گو زیر نظر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در خانه‌ای قدیمی در حوالی چهارراه خسروی‌نو مشهد فیلم‌برداری شده است و پس از اتمام مراحل تدوین آن در مدت 25 دقیقه به مناسبت سالروز درگذشت قیصر امین‌پور به روی آنتن شبکه 3 سیما می‌رود.
این فیلم با نقش‌آفرینی جعفر دهقان، حجت طباطبایی، امیر محاسبتی، علیرضا رواندل، مصطفی ابهری و منیره آلاداغی و همکاری علیرضا رضایی مجری طرح، ابراهیم رجبیان مدیر تصویربرداری، امید سنجر موسوی آهنگساز، حجت خاکپور طراح گریم، مهدی شریفی طراح صحنه، محبوبه سلطانی طراح لباس و حمید ملیحی طراح جلوه‌های ویژه رایانه‌ای ضبط شده است.
سه قسمت دیگر مجموعه «روایت» با عناوین «روایت دعبل» با محوریت دعبل خزاعی شاعر شیعه قرن دوم و سوم هجری قمری و از اصحاب امام رضا(ع)، «روایت آمرلی» به مناسبت گرامی‌داشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و «شیخ بهایی» دانشمند بزرگ جهان اسلام در یک سال اخیر به سفارش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تولید و از شبکه‌های تلویزیونی کشور پخش شده است.
یادآور می‌شود، آثار تلویزیونی همچون تله تئاتر، فیلم‌های داستانی کوتاه و بلند، پویانمایی‌های کوتاه و سینمایی و نماهنگ با هدف ترویج شعائر اسلامی به‌ویژه سیره و فرهنگ رضوی در جامعه به سفارش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در ادوار مختلف تولید و به روی آنتن شبکه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران می‌رود.

تاريخ: ۱۳۹۹/۸/۱۰