همزمان با شب اربعین حسینی آیین شعرخوانی مجازی «رسم دعبل» ویژه دهه آخر صفر آغاز شد

 همزمان با شب اربعین حسینی آیین شعرخوانی مجازی «رسم دعبل» ویژه دهه آخر صفر آغاز شد

به گزارش روابط عمومی ، این محفل شعرخوانی بین‌المللی با حضور شاعرانی از ایران، هندوستان، پاکستان، عراق و افغانستان به مناسبت بزرگداشت ایام پایانی صفر و سالروز شهادت حضرت رضا(ع) از 16 تا 26 مهر 1399 از ساعت 19 به صورت زنده(live) در صفحات رسمی آستان قدس رضوی در فضای مجازی برای اهل هنر و معرفت پخش می‌شود.
جمعی از شاعران مطرح استان خراسان رضوی و کشور از جمله غلامرضا سازگار، علی انسانی، محمدجواد غفورزاده(شفق)، ولی الله کلامی زنجانی، عباس شاه‌زیدی، سیدمحمد رستگار، غلامرضا کافی، زکریا اخلاقی، سیدهاشم وفائی، جواد محمد زمانی، سیدحسین سیدی، قاسم صرافان، سیدمحمد جواد شرافت، احمد علوی، محسن ناصحی، محمد حسین ملکیان، سیدحامد حسینی راوش، سیدروح الله مؤید، حسین مؤدب، مسعود یوسف‌پور، سیدابوالفضل مبارز، رضا رحیمی عنبران و... در آیین مجازی رسم دعبل در دهه آخر صفر سال جاری شعرخوانی می‌کنند.
دوستداران شعر آیینی می‌توانند این محفل ادبی را از طریق صفحات اینستاگرام، روبیکا، گپ و آپارات مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی و مؤسسه آفرینش‌های هنری این آستان مقدس به نشانی @aqart.ir، @razavi_aqr_ir، @www_aqr_ir و @aqr_ir دنبال کنند.
آیین شعرخوانی رسم دعبل در مناسبت‌‌های مختلف به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و معاونت تبلیغات اسلامی این آستان مقدس با حضور زائران و مجاوران در بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) برپا می‌‌شود. در حال حاضر این مراسم با توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دوران مقابله با بیماری کرونا به صورت مجازی برگزار می‌‌شود.

تاريخ: ۱۳۹۹/۷/۱۹