به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی کلیپ‌های «عطر سیب» و «راهی» ویژه دهه آخر صفر تولید شد

 به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی کلیپ‌های «عطر سیب» و «راهی» ویژه دهه آخر صفر تولید شد

 به گزارش روابط عمومی ، کلیپ «عطر سیب» با هدف بزرگداشت اربعین حسینی با حضور محمدجواد غفورزاده(شفق)، شاعر پیش‌کسوت آیینی کشور، به کارگردانی مهدی سیم‌ریز، در مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تولید شده است.

مهدی شریفی، علی میرزایی و امیر صحرایی نیز به‌ترتیب مدیریت تولید، تدوین و تصویربرداری این اثر را بر عهده دارند که در آن، استاد شفق یکی از سروده‌های خود را با موضوع حضرت سیدالشهدا(ع) و شهدای واقعه کربلا زمزمه می‌کند.
کلیپ «راهی» نیز به نویسندگی شادی غفوریان و با صدای فاطمه توانا و ساجد اندرون زیر نظر مهدی شریفی به عنوان مجری طرح در این مؤسسه تهیه شده است. عکس‌هایی از نگین محمدی‌فرد، عکاس اصفهانی، از روزهای پایانی ماه صفر سال گذشته با تدوینگری مهدی عظیما و تایپوگرافی محمد فنودی در این اثر به چشم می‌خورد.
به گفته غفوریان، با توجه به برگزار نشدن پیاده‌روی زائران در دهه آخر صفر به دلیل مقابله با بیماری کرونا، این کلیپ ادای احترامی است به آنان که دلشان به سوی حرم مطهر رضوی پر می‌کشد و امسال نمی‌توانند این مسیر را طی کنند.

نماهنگ دوزبانه فارسی و عربی «الحسین یجمعنا» نیز که سال گذشته به مناسبت پیاده‌روی اربعین حسینی با صدای محمد فصولی و مجید شعبانی به سفارش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تولید شده بود، در بستر مجازی بازنشر شده است.
شعر این نماهنگ را سیدحسین متوسلیان (فارسی) و مرتضی حیدری آل‌کثیر (عربی) سروده‌اند. سیدجواد پرئی و امیر جمال‌فرد نیز به‌ترتیب ساخت و تنظیم آهنگ آن را برعهده دارند.
اهل هنر و معرفت با مراجعه به صفحات مجازی مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی از جمله صفحه اینستاگرام آن به نشانی aqart.ir می‌توانند این کلیپ‌ها را تماشا کنند.

 

تاريخ: ۱۳۹۹/۷/۱۹