برگزاري نمايشگاه آثار منتخب دومين دوسالانه تصويرگري نيايش در موسسه كتابخانه و موزه ملي ملك

 برگزاري نمايشگاه آثار منتخب دومين دوسالانه تصويرگري نيايش در موسسه كتابخانه و موزه ملي ملك

نمايشگاهي از آثار منتخب تصاوير دومين دوسالانه تصويرگري نيايش در موسسه كتابخانه و موزه ملي ملك در حال برگزاري است.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني آستان قدس رضوي، 180 اثر منتخب از ميان آثار شركت كننده در دومين دوسالانه تصويرگري نيايش كه در شهرهاي مشهد، قم و اصفهان به نمايش درآمدند، اين بار در مؤسسه كتابخانه و موزه ملي ملك در تهران به نمايش گذاشته شده است.

علاقه‌مندان مي‌توانند از تاريخ 20 مهرماه الي 4 آبان ماه جاري همه روزه غير از تعطيلات رسمي از ساعت 8:30 تا 16 از اين نمايشگاه در موسسه كتابخانه و موزه ملي ملك بازديد كنند.
دومين دوسالانه تصويرگري نيايش به همت انجمن فرهنگي هنري تصويرگران و مؤسسه آفرينش‌هاي هنري آستان قدس رضوي با سه موضوع امام رضا(ع)، نيايش و داستان‌هاي مذهبي در تيرماه 91 برگزار شد.

اين دوسالانه با اهداف گسترش ارزش‌هاي انساني و معنوي به عنوان بخش مهمي از فرهنگ ايران اسلامي، تشويق هنرمندان تصويرگر به خلق آثار با موضوعات مذهبي و اخلاقي به ويژه زندگي و سيره امام رضا (ع)، شناسايي و حمايت و تجليل از هنرمندان تصويرگر و معرفي چهره‌هاي نو در عرصه تصويرگري برگزار شد.
در اين مسابقه 490 هنرمند با يك هزار و 584 اثر شركت كردند كه از ميان آنها 15 اثر به عنوان آثار برگزيده معرفي شد.
مؤسسه آفرينش هاي هنري آستان قدس رضوي در طول بيش از دو دهه فعاليت خود درعرصه هنر و فرهنگ ناب اسلامي و ايراني كوشيده است تا علاوه بر حفظ،‌ توسعه و ترويج هنر اسلامي به ويژه هنرهاي بكاررفته در حرم مطهر حضرت رضا (ع) با پردازش و توليد هنرهاي اسلامي – ايراني در همه رشته‌ها و شاخه‌هاي مرتبط همت گمارد.

تاريخ: ۱۳۹۱/۷/۲۲