به همت مکتب هنر رضوان صورت گرفت؛ استقبال مخاطبان فضای مجازی از اجرای بداهه نقاشی خط عاشورایی «در رثای حسین(ع)»

 به همت مکتب هنر رضوان صورت گرفت؛ استقبال مخاطبان فضای مجازی از اجرای بداهه نقاشی خط عاشورایی «در رثای حسین(ع)»

به گزارش روابط عمومی ، ویژه برنامه در رثای حسین علیه السلام با اجرای بداهه دو اثر نقاشی خط عاشورایی توسط علیرضا بهدانی هنرمند و مدرس برجسته خراسانی در حضور جمعی از علاقه مندان با رعایت پروتکل های بهداشتی روز گذشته در نگارخانه رضوان مشهد برگزار و از بستر اینستاگرام به صورت زنده پخش شد.
علیرضا بهدانی در این باره ابراز کرد: دو تابلوی نقاشی خط با استفاده از مرکب رنگی سفید و قرمز بر روی بوم به صورت بداهه در فضایی عاشورایی در این برنامه خلق کردم.
این هنرمند برجسته ادامه داد: این آثار به بیت شعری از سعید بیابانکی «پیچیده شمیمت همه جا، ای تن بی سر/ چون شیشه عطری که سرش گمشده باشد» و بداهه ای از خودم «داغ عشق تو به دل دارم چون لاله مرا/ بر سر خوان ازل خون جگر مانده حسین» به خط شکسته نستعلیق و تصویر پرندگانی زخمی مزین شده است.
وی گفت: پخش نوای نی و حضور هنردوستان در محل نگارخانه رضوان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پوشیدن ماسک، فضایی معنوی و دلنشینی در این برنامه ایجاد کرده بود و حس خوب حاضران به من هم منتقل شد.
بهدانی افزود: مکتب هنر رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی به خلاقانه ترین شکل ممکن با رعایت پروتکل های بهداشتی توانست برنامه های هنری ویژه دهه اول ماه محرم خود را به صورت حضوری و مجازی برگزار کند که مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.
یادآور می شود، دوستداران هنرهای اسلامی- ایرانی می توانند برنامه های متنوع مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی را از طریق شبکه های مجازی این مؤسسه از جمله صفحه اینستاگرام آن به نشانی aqart.ir@ و صفحه اینستاگرام مکتب هنر رضوان به نشانی rezvan_artschool@ دنبال کنند.

تاريخ: ۱۳۹۹/۶/۱۰