به مناسبت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع)، اجرای بداهه سطرهای عاشورایی «گلاب اشک» در فضای مجازی پخش شد

 به مناسبت ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع)، اجرای بداهه سطرهای عاشورایی «گلاب اشک» در فضای مجازی پخش شد

به گزارش روابط عمومی ، ویژه برنامه گلاب اشک با حضور علی اکبر رضوانی استاد و هنرمند برجسته خوش نویسی خراسان رضوی با رعایت پروتکل های بهداشتی زیر نظر مکتب هنر رضوان به مناسبت بزرگداشت ایام محرم در روزهای چهارم و پنجم شهریور 1399 از ساعت 17 تا 19 در نگارخانه رضوان مشهد برگزار شد.
در مجموع 17 اثر در قالب سطرنویسی به خط شکسته نستعلیق در وصف حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و شهدای کربلا همچون ابیاتی از ترجیع بند معروف محتشم کاشانی در این برنامه چهار ساعته توسط استاد رضوانی کتابت و به قید قرعه به مخاطبان حاضر در نگارخانه رضوان اهدا شد.
همچنین جمعی از هنردوستان توانستند برنامه گلاب اشک را از طریق صفحه اینستاگرام مکتب هنر رضوان به نشانی  rezvan_artschool@ و صفحه اینستاگرام مؤسسه آفرینش ‌های هنری آستان قدس رضوی به نشانی aqart.ir@ به صورت زنده دنبال کنند.
در راستای رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اجرای بداهه سطرهای عاشورایی علی اکبر رضوانی از دستگاه ویژوالایزر(visualizer) استفاده شد و مخاطبان توانستند از صندلی های خود، سطرنویسی این هنرمند برجسته را با بزرگنمایی خوبی بر روی پرده نمایش نگارخانه رضوان تماشا کنند.
یادآور می شود، مکتب هنر رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی فعالیت های ارزشمندی در دوران مقابله با بیماری کرونا با بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی در راستای اشاعه هنرهای ایرانی اسلامی داشته است. این برنامه های هنری مورد توجه گسترده کاربران فضای مجازی حتی از کشورهای اروپایی و... قرار گرفته است.

تاريخ: ۱۳۹۹/۶/۶