در آستانه سالروز میلاد امام هشتم(ع)، 88 هنرمند میهمان برنامه «حصن حصین» حرم رضوی شدند

 در آستانه سالروز میلاد امام هشتم(ع)، 88 هنرمند میهمان برنامه «حصن حصین» حرم رضوی شدند

جواد براتی، مسئول مکتب هنر رضوان درباره برنامه حصن حصین که به همت مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی روز گذشته در رواق دارالولایه حرم مطهر رضوی برگزار شد، در گفت و گو با روابط عمومی ابراز کرد: هنرمندانی در رشته های خوش نویسی، نگارگری و تذهیب در این برنامه حضور داشتند و آثاری با محوریت القاب، احادیث و اشعار مرتبط با امام رضا(ع) را در مدت سه ساعت خلق کردند.
وی با اشاره به بازدید جمعی از مدیران و مسئولان آستان قدس رضوی از برنامه حصن حصین ادامه داد: آثاری با خط های نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث، نسخ، کوفی و دیوانی در این برنامه کتابت شد. هنرمندان نگارگر نیز آثاری برگرفته از سیره رضوی را خلق کردند.
مسئول مکتب هنر رضوان با بیان اینکه حدود 25 بانوی هنرمند در این برنامه مناسبتی دهه کرامت حضور داشتند، گفت: عمده هنرمندان حاضر از مدرسان انجمن خوش نویسان و مکتب هنر رضوان و همچنین هنرمندان سطوح فوق ممتاز ساکن مشهد بودند.
براتی از مشهد به عنوان یکی از قطب های مهم خوش نویسی کشور نام برد و افزود: ویژه برنامه حصن حصین دهه کرامت امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا بدون حضور زائران و مجاوران و دعوت از هنرمندان سایر شهرها برگزار شد. در پایان برنامه نیز آثار خلق شده جمع آوری و توسط خدام حرم مطهر رضوی به زائران حاضر در صحن ها اهدا شد.
وی افزود: این برنامه هنری که با ذکر صلوات خاصه امام رضا(ع) آغاز شده بود، با زیارت هنرمندان از نزدیک ترین محل ممکن به مضجع شریف این امام همام به اتمام رسید که این امر فضای روحانی و ملکوتی حاکم بر اجرای برنامه و حال و هوای معنوی هنرمندان را دوچندان کرد.
مسئول مکتب هنر رضوان تصریح کرد: با توجه به دوران مقابله با بیماری کرونا، در تمامی طول برنامه، هنرمندان ماسک پوشیده بودند و به طور جدی فاصله ‌گذاری اجتماعی در مکان برگزاری برنامه رعایت شد.
وی گفت: بخش هایی از اجرای برنامه حصن حصین از صفحات مجازی مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی و مکتب هنر رضوان برای مخاطبان علاقه مند در بستر اینستاگرام پخش شد.
لازم به ذکر است، دوستداران هنرهای اسلامی ایرانی می توانند برنامه های متنوع هنری مکتب هنر رضوان را از طریق صفحه اینستاگرام این مرکز آموزشی به نشانی rezvan_artschool@ دنبال کنند.

تاريخ: ۱۳۹۹/۴/۱۱