آثار آبرنگ تکرار نشدنی و مملو از صداقت است

 آثار آبرنگ تکرار نشدنی و مملو از صداقت است

مینو نصیرزاده در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار هنری «راه رفته» که بعدازظهر روز گذشته در نگارخانه رضوان مشهد برگزار شد، در گفت‌وگو با روابط عمومی بیان کرد: حدود 80 اثر هنری‌ خود را در رشته‌های طراحی، نقاشی، عکاسی، چاپ دستی و گرافیک و در ابعاد مختلف در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده شده است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه روایتگر گوشه‌ای از مسیر هنری‌ام از دهه 50 تاکنون است که با اهداف آموزشی برگزار شده است و می‌تواند اهل هنر به‌ویژه دانش‌آموزان و دانش‌جویان را با رشته گرافیک، تکنیک‌های عکاسی در چند دهه گذشته و... آشنا کند.

این هنرمند مشهدی گفت: همواره دیدن آثار ابتدایی هنرمندان در پله‌های نخست مسیر کاری‌شان به من انرژی و انگیزه می‌داد که من نیز می‌توانم به سطوح بالاتر برسم؛ بنابراین علاقه بسیاری داشتم تا این حس و انگیزه را به مخاطبان آثار هنری منتقل کنم و به آنان نشان دهم که در هر سطح هنری که باشند می‌توانند این مسیر را با صبر و تلاش طی کنند و به خلق آثاری خوب و جهانی برسند.

نصیرزاده با تأکید بر نمایش آثار خود در کشورهایی مانند ایتالیا، کانادا، هند، آلبانی، ترکیه و... در قالب جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های گروهی افزود: با برپایی نمایشگاه راه رفته به دنبال آن هستم تا به هنرجویانی که برای رسیدن به سطوح بالاتر عجله دارند بگویم که در پس آثار خوب و ماندگار، تجربیات سال‌ها فعالیت و مطالعه علمی نهفته است.

وی با بیان اینکه از دوران کودکی در رشته نقاشی فعالیت می‌کنم، ابراز کرد: پس از برگزاری نخستن نمایشگاه انفرادی‌ آثار آبرنگی در سال 1368 تصمیم گرفتم فعالیت‌های هنری‌ خود را با تحصیل در رشته گرافیک در دانشگاه ادامه دهم.

این بانوی هنرمند با تأکید بر نقش اثرگذار تحصیل در رشته گرافیک بر روی فعالیت‌هایش در رشته نقاشی، گفت: رشته گرافیک، راه ایجاد ارتباط با مخاطب را از طریق تصویر نشان می‌دهد و با استفاده از عناصر ساده‌ای همانند نقطه، خط و کادر می‌توان با مخاطب سخن گفت.

وی با اشاره به برخی از فعالیت‌های آموزشی هنری خود ابراز کرد: نقاشی در هر کدام از تکنیک‌ها مانند آبرنگ، رنگ و روغن و... حس و حال و زیبایی خاص خود را دارد، اما من در حال حاضر کار با آبرنگ برایم آسان‌تر است. آبرنگ احساس روانی بیشتری دارد و سریع‌تر با آن می‌توان کار کرد.

نصیرزاده به تأثیرگذاری فعالیت‌های هنری در زندگی شخصی هنرمندان اشاره کرد و افزود: وقتی در کارهای هنری وارد شوید، دنیا را زیباتر می‌بینید و این زیبایی در رفتار و کردار نیز نمود می‌کند، به طوری که با حس بهتری می‌توان در خانواده نقش آفرینی کرد.

این هنرمند مشهدی تصریح کرد: بانوان امروز جامعه به‌صورت جدی وارد عرصه‌های هنری شدند و توانستند نمایشگاه‌های خوبی را در کشور برپا کنند. من معتقد هستم فعالیت‌های هنری بانوان در هر سطحی قابل ستایش است، زیرا آنان هنر را انتخاب کردند که فرهیختگی، زیبایی و نیکویی در آن وجود دارد و باید ورود آنان را به این حوزه تبریک گفت.

وی افزود: بانوان با خودباوری وارد عرصه‌های هنری شدند که نمود اجتماعی خاصی دارد، به عبارتی آنان با جسارت و شهامت توانستند آثارشان را در قالب برگزاری نمایشگاه‌های متعدد در معرض نمایش و قضاوت عموم بگذارند.

لازم به ذکر است، نمایشگاه انفرادی راه رفته با نمایش مجموعه آثار هنری مینو نصیرزاده تا پنج‌شنبه دهم بهمن 1398 از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 19 در نگارخانه رضوان مشهد واقع در خیابان کوهسنگی 17 آماده میزبانی از علاقه‌مندان است.

تاريخ: ۱۳۹۸/۱۱/۱۶